Broďané stále na vítězné vlně

Uherský Brod Sport 25 / 01 / 2010

Lídr basketbalové druhé ligy si přivezl ze Slezska další dvě vítězství a jasně kraluje

Basketbalisté Uherského Brodu školí soupeře jako na běžícím páse, v sobotu se poučili zástupci z Ostravy, v neděli je napodobil tým Poruby.
Ostrava - Uh. Brod 82:90 (33:39)
Ostravští, kteří se dívají na lídra tabulky ze spodních pater, potřebovali bodovat a snaha na nich byla znát. Mladý, přesto zkušený tým nastoupil s velkým nasazením, kdežto hosté se nemohli trefit. Podařilo se to až Kratěnovi, jehož pokus setřepal nervozitu ze spoluhráčů. Následovala desetibodová šňůra, která vyhoupla Broďany na koně. Třebaže diktovali tempo, domácí se drželi zuby nehty. Ze šestibodového poločasového manka ukrojila Ostrava v závěru ještě dva body, avšak Broďané nechtěli dopustit drama a zvítězila jejich herní zkušenost, která je dovedla k osmibodovému vítězství. Body: Dostál 22, Formánek 20, Dvořák 17, Mrlík 14, Kratěna 13, Povolný 2, Mikel 2.
Poruba - Uh. Brod 67:91 (28:43)
Slabšího soupeře Brodští nejspíš podcenili a první čtvrtina byla z jejich strany vlažná. Výsledkem bylo strádání o tři body. „Kluci asi spoléhali, že se to uhraje samo, ale potom si naštěstí uvědomili, že to nepůjde,“ říká asistent trenéra Miroslav Mikel. Budíček zazvonil ve druhé desetiminutovce, kterou hosté vyhráli poměrem 8:26. Na zvýšené tempo vedoucího celku domácí nezareagovali a v tomto duchu se nesl celý zbytek utkání. V něm dostala prostor také lavička Broďanů a každý hráč se odvděčil bodovým podílem. Body: Dostál 20, Formánek 16, Mrlík 15, Kratěna 13, Dvořák 12, Dorazil 6, Povolný 5, Mikel 2, Gál 2.

autor: LENKA HORÁKOVÁ