Broďané stojí nad propastí

Uherský Brod Sport 11 / 02 / 2015

Šance druholigových basketbalistů Spartaku Uh. Brod na záchranu je už minimální. Šest zápasů před koncem jsou stále přikováni ke dnu tabulky, přičemž na devátou příčku, která zaručuje setrvání v soutěži, ztrácejí už tři body.
Uh. Brod - Havířov 67:81
Souboj posledního s prvním byl tři čtvrtiny napínavý jako trenky, domácí většinou vedli o dva tři body, ale ve třetí části se karta obrátila. Severomoravané však měli k dobru jediný bod (53:52), takže zápas byl stále otevřený. Jenže závěr Spartak vůbec nezvládl, prohrál 15:28! Body: Dostál 20, Ihring 10, Vícha 10, Formánek 9, Povolný 8, Mikel 7, Grančai 2, Vítek 1. Poločas 39:38.
Uh. Brod - Karviná 74:87
S Karvinou svěřenci Miroslava Mikela od začátku tahali za kratší konec, po první čtvrtině prohrávali o deset, po druhé o 17 bodů. Ve třetí části ještě zmobilizovali síly a stáhli manko na čtyři body (59:63), ale úplně kormidlem zápasu neotočili. Finiš totiž opět patřil soupeři. Body: Vícha 18, Formánek 17, Dostál 15, Ihring 11, Mikel 6, Povolný 4, Grančai 2, Rubecký 1. Poločas 27:44.
Situace Uh. Brodu je tak kritická a jeho sestup zřejmě odvrátí už jedině zázrak. Ve hře je totiž už pouze šest bodů a Formánek a spol. hrají čtyřikrát venku. Jelikož na místo zaručující záchranu ztrácí tři body, jsou jejich šance minimální.
1. Havířov    14    2    1240:954    30
2. Podolí    13    3    1202:1051    29
3. Žďár n/S.    11    5    1217:993    27
4. Olomouc    11    5    1265:1206    27
5. Val. Meziříčí    8    8    1046:1118    24
6. Žabovřesky    7    9    1128:1156    23
7. Karviná    7    9    1195:1243    23
8. Svitavy    7    9    1045:1206    23