Broďané testují „křišťálového“ Veleckého, talentovaného bombarďáka z Bánova

Foto: sal  /  Jiří Velecký z Bánova bojuje o šanci oblékat dres ČSK Uh. Brod, v premiéře proti Kyjovu si vypracoval jednu tutovku, ale gólmana nepřekonal. Výkonem však trenéra potěšil.
Sport 19 / 01 / 2012

Fotbalisté zálohy Slovácka a Uherského Brodu mají za sebou první přípravný duel, ve kterém si připsali nejtěsnější vítězství.
1.FC Slovácko B    - Vyškov 2:1
Třetiligová záloha Slovácka po prvním týdnu přípravy nastoupila na staroměstském Širůchu proti diviznímu Vyškovu. Na svěřencích trenéra Jana Palinka ale nebyla pauza znát, kvalitně kombinovali, vytvářeli si šance, které ale dlouho zahazovali. A tak se ujal vedení Vyškov, kterému však v závěru docházely síly, což byla voda na domácí mlýn. V 82. minutě využil přihrávky od Svízely Bančák, který blafákem oklamal gólmana a skóroval do prázdné. O tři minuty později otočil skóre Svízela. Branky: Bančák, Svízela. Poločas 0:0.
SLOVÁCKO: Matalyha (46. Chvojka) - Ohnutek, Perůtka, Mikulica, Malý - Ondica, Kleiber, Borusík, Svízela, Nečas - Bančák.
Uh. Brod - Vyškov 1:0
Střetnutí ovlivnil silný vítr, který určoval rozložení sil. Kdo hrál s větrem v zádech, měl navrch. Jediný gól zápasu vstřelil Filip Hruboš, který si zaběhl na centr za obranu, vyškolil beka a propálil kyjovského brankáře. „Na první přípravu to nebylo špatné,“ komentoval těsné vítězství Zdeněk Šebesta, kouč Uh. Brodu, který tradičně sází na vlastní odchovance. „Do kádru jsme povolali pět talentovaných dorostenců a z Bánova zkoušíme Jiřího Veleckého, který si na podzim vystřílel křišťálovou kopačku pro dorosteneckého kanonýra okresních trávníků,“ prozradil Šebesta. Branka: F. Hruboš. Poločas 1:0.

autor: ceh, sal