Broďané válí, už jsou třetí!

Uherský Brod Sport 05 / 09 / 2018

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod válí! Po skalpu Rýmařova už poskočili na bronzovou příčku v tabulce, když na lídra z Líšně ztrácejí jen tři body. Soupeře od Podolského potoka však zlomili až dvěma slepenými góly v posledních minutách zápasu.
UH. BROD - Rýmařov 3:0
„Pohled na tabulku je příjemný, ale nic to neznamená. Králíci se počítají až po honu,“ komentoval třetí místo Martin Onda, trenér Uherského Brodu.
Jeho armáda byla od začátku aktivnější, důraznější v osobních soubojích a také si vytvářila více brankových příležitostí. Gól si však fanoušci zakřičeli až ve 28. minutě. Hrubošovu střelu sice brankář ještě vyrazil, ale na dorážku Hradila byl krátký. Jeden z klíčových okamžiků přišel ve 36. minutě, ve které šli hosté do deseti. Po druhé žluté si totiž prohlédl červenou kartu Horák. „První dostal za kecy, druhou za podkosení pronikajícího Blanaře. Karty byly jasné,“ reagoval Onda.
I když hráli Broďané proti deseti, na pojistku čekali až do závěrečných minut. „Soupeř je často v oslabení nečitelný, hraje úplně jinak. Měli jsme několik obrovských šancí, ale dlouho je zahazovali,“ přikývl Onda, který měl v závěru šťastnou ruku při střídání, když na hřiště poslal rychlonohého Dolinu s Mančíkem. „Vrátili jsme se ke křídelní hře a do otevřené obrany, kdy se soupeř ještě snažil o vyrovnání, jsme dvakrát udeřili,“ těšilo trenéra. Po rychlém autu Mančíka skóroval v 86. minutě hlavou šikovně Schwaszcz a po Mančíkově brejku dával o dvě minuty později do prázdné brány Dolina. Branky: Hradil, Schwaszcz, Dolina. Poločas 1:0.
UH. BROD: Dostál - Kovář, Vrága, M. David, Nevařil - R. David, Malenovský (70. Dolina), Hradil (79. Pochylý), Blanař (84. Mančík) - Hruboš, Schwaszcz.