Broďané vyfasovali bůra

Uherský Brod Sport 21 / 05 / 2014

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod vyhořeli na hřišti posledního týmu tabulky a jsou regulérně ve hře o záchranu. Aktuálně je od pásma sestupu už dělí pouhopouhé čtyři body. Pětibrankový výprask v Tasovicích je dílem individuálních chyb a vychýlené mušky.
Tasovice - UH. BROD 5:2
Start měli Broďané hrůzostrašný. Už ve druhé minutě zaváhal Kúdela a nabídl soupeři trestný kop, po kterém gólman Ondrůšek poprvé lovil míč ze sítě. Branka jde však především na vrub Dvořáka, který hlavičkujícího útočníka nechal zcela osamoceného... „Soupeři jsme vedení doslova nabídli,“ kroutil hlavou František Ondrůšek, trenér ČSK, který vzápětí polykal další hořkou pilulku. Domácí si po autovém vhazování dvakrát vyměnili míč a zametli míč k přední tyči. U gólu neměl čisté svědomí ani trenérův bratr mezi třemi tyčemi. Citelně pak tým oslabil Bronislav Šálek, který si řekl o střídání už po půlhodině hry. „Viděl rudě, nevěnoval se hře, ale diskuzi s rozhodčím. A přitom měl na kontě už žlutou kartu. Bylo jasné, že kdybych ho nestáhl, půjde brzy pod sprchy,“ divil se nedisciplinovanosti zkušeného hráče lodivod.
Střídající Vojtěch Dolina se mu odměnil krátce po přestávce, kdy po rohovém kopu zařídil kontaktní gól. Radosti si však hosté příliš neužili. Za tři minuty sudí pískl pro domácí pokutový kop, který rozhodl. Broďané pak vsadili vše na jednu kartu, ale Dvořák pouze orazítkoval břevno, a z rychlých protiútoků naopak dvakrát inkasovali. „Už nám začíná téct do bot, je to špatné. Ale budeme bojovat,“ hlásí Ondrůšek. Branka: Vojtěch Dolina. Poločas 2:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Solařík (83. Pochylý), M. David, Vrága, Kúdela - Dvořák, Šálek (33. Nevaříl), R. David, Mančík (46. Vojtěch Dolina) - Hruboš (46. Velecký), Josefík (69. Vít Dolina).