Broďané vyhlíželi soupeře marně

Sport 01 / 02 / 2011

Ostrožané byli blízko k první výhře nad Moravskými Budějovicemi

Velkou motivaci napravit neúspěch ze Šternberku měli před utkáním s břeclavským béčkem uherskobrodší hokejisté. Jejich soupeř však nejenže nepřijel, ale nikomu o tom nic ani nesdělil.
Uh. Brod - Břeclav B nehráno
„Normálně jsme se chystali na zápas. Hráči se šli rozbruslit a diváci se těšili na utkání, ovšem o Břeclavi stále nebylo ani vidu ani slechu. Sami jsme proto začali společně s rozhodčími soupeře obvolávat, a zjišťovat co se stalo. Dozvěděli jsme se, že se jim sešlo jen 7 hráčů, a tak na zápas prostě nevyjeli…,“ durdil se trenér Brodu Viktor Hlobil. Brod tak příležitost na reparát nedostal. Přesto si do tabulky připíše tři body za kontumační výhru 5:0.
Šternberk - Uh. Brod 16:0 (5:0, 5:0, 6:0)
Uh. Brod: Málek, Vilímek - Surý, Heča, Kojecký, Uhříček - Vančura, Suhrada, Vaněk - Škorec, Šiller, Bršlica - Woska, Kolář, Dovrtěl.
Broďané odjížděli do Šternberka bez několika klíčových útočníků (Kubiš, P. Obadal, L. Obadal), a tak bekové Kovář s Woskou museli chtě nechtě nastoupit do útoku. Domácí se ujali vedení již ve 3. minutě a rychle přidali další branky. Hosté, kteří přijeli hrát s taktikou co nejvíce dopředu, znejistěli a do přestávky ještě dvakrát lovili puk ze své sítě. Když na začátku druhé třetiny přidal Šternberk šestý gól,  opustil rozladěný Málek hostující svatyni. Debaklu však nezabránil ani Vilímek.
Uh. Ostroh - Mor. Budějovice 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)
V Ostrohu se hrál zápas tří odlišných třetin. V té první byla obě družstva vyrovnaná a útočníci si dokázali vytvořit jen minimum šancí. Prostřední část byla jasně ve znamení domácích, kteří si vytvořili spoustu šancí, dokázali proměnit však jen tři. Skóre otevřel Kartusek, který prostřelil hostujícího golmana. Na druhý gól namazal Rapant Kunderovi, který ujel hostující obraně, a třetí branku přidal půl minuty před sirénou Němčický. Ve třetí třetině dali hosté dva slepené góly a později se jim dokonce povedlo stav otočit na 3:4. Ostroh začal riskovat, čehož hosté využili na pojištění náskoku.
Branky: 23. Kartusek, 35. Kundera, 40. Němčický.
Uh. Ostroh: Bříštěla - Frolek, Uherek, Rapant, Šudoma, Klauda, Beneš - Němčický, Barák, Němec - Průdek, Gabriška, Kundera - Schuster, Ťok, Kartusek.