Broďané vylovili sedm medailí

Uherský Brod Sport 07 / 12 / 2012

Nejpilnějším sběratelem cenných kovů byl Hájek

Plavci Spartaku Uherský Brod se stále vezou na medailové vlně. Devítičlenná výprava vybojovala sedm cenných kovů (0-2-5) na krajských závodech ve Zlíně, které byly zároveň nominací na mistrovství republiky. Stříbrnou medaili si pověsili na krk Pavel Hájek a Jakub Svozil.
Dvanáctiletý Hájek doplaval druhý na trati 100 m prsa, jeho vrstevník Svozil na dvojnásobné trati. „Kluci navíc vylepšili oddílové rekordy,“ doplnila Renata Krůželová z brodského oddílu. Hájkovi se v krajském městě dařilo i na ostatních tratích, na 200 m prsa a 50 m volný způsob ještě vybojoval bronz. Dvě třetí místa si do statistik připsal i Cyril Dvořák, a to na 200 m motýl a 400 m polohový závod. Pátý bronz pak přidal v oddílovém rekordu třináctiletý Jan Kaděra na nejdelší trati 1500 metrů volný způsob. A na „volné“ čtyřstovce mu oddílový rekord vynesl páté místo. Na vytrvalecké trati se ještě představil o rok mladší Tomáš Jurák, který skončil šestý a rovněž přepisoval týmové tabulky. O příčku si pohoršil na prsařské dvoustovce, v níž mu na záda dýchal Cyril Dvořák.
Brodské barvy ve Zlíně reprezentoval i jediný dorostenec Martin Kadlec, který měl veledůležitý úkol v závodě na 100 m prsa. „Padesátku potřeboval zaplavat pod šestatřicet sekund, aby si uchoval naději na postup do kvalifikace o republiku,“ prozradila Krůželová, které Kadlec udělal radost. Zaplaval totiž čas 35,4 sekundy. „A přitom to vůbec neměl lehké. Plaval vždy v nejpomalejších rozplavbách, takže se musel vždy spoléhat jen na své síly. Podal však skvělé výkony a kromě potřebného času ještě přepsal oddílové rekordy na 200 a 400 metrů polohový závod a dvě stě metrů prsa,“ nešetřila chválou Krůželová.
Z dívek nejvíce zářila třináctiletá Veronika Končíková, která devět startů proměnila v sedm oddílových rekordů. I přesto ale zůstala bez medaile. Nejblíže k ní měla na 100 m prsa, kdy dohmátla čtvrtá. O příčku horší byla na 100 a 200 m polohový závod a šestá doplavala na 200 m znak, prsa i 50 m volný způsob. Lenka Lukašíková vylepšila rekord na 100 m motýl a o rok starší Eliška Mičová na trati 100 m prsa, ve které skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

autor: ceh, kru