Broďané zabrali u Váhu, ostrými pálí Josefík

Slovácko Sport 29 / 07 / 2020

Třetiligovým fotbalistům ČSK Uherský Brod zazvonil budíček! Po výbuchu s divizními Všechovicemi si vyšlápli na druholigovou Dubnici nad Váhem a naznačili možnosti před blížícím se startem MSFL. Střelecky se daří Robinu Josefíkovi.

UH. BROD - Všechovice 2:3

I ve druhém přátelském zápase Broďané selhali. A přitom už po půl hodině vedli 2:0 a jejich soupeřem byly „jen“ divizní Všechovice… Jenže v závěru inkasovali z pokutového kopu a ve druhé půli soupeř dokonal obrat, když využil nemastného neslaného výkonu třetiligisty. A tak není divu, že vedení ČSK hledá posily. Do startu soutěže však zbývá už pouze čtrnáct dní. Branky: Josefík 2. Poločas 2:1.

Dubnice nad Váhem - UH. BROD 3:4

Do třetice všeho dobrého. Třetí přípravný zápas pod vedením staronového kouče Martina Ondy fotbalisté Uherského Brodu zvládli na jedničku, když po kvalitním výkonu porazili účastníka druhé slovenské ligy. Broďané přitom měli v nohách třídenní domácí soustředění. U Váhu vedli už 2:0, ale domácí srovnali. Na další dva zásahy už dokázali odpovědět jen jednou. Branky: Josefík, Váňa, Malenovský, Košák.

Kroměříž - SLOVÁCKO B 1:1

Bitva třetiligových týmů na Hané skončila spravedlivou remízou. Fanouškům však žádné výživné menu nenabídla, jedinými světlými okamžiky byly dvě dalekonosné rány, které skončily gólem. Jinak nic. Spokojenější nakonec asi odjížděli hosté, protože Hanáci jsou pasováni na jednoho z favoritů MSFL. Branka: Janás. Poločas 0:0.

Hr. Lhota - NIVNICE 3:2

Nivničtí se rozjížděli se zataženou brzdou a jen s notnou dávkou štěstí neinkasovali, aby pak z první vážnější akce udeřili. Po faulu na Kelíška sudí nařídil pokutový kop, který Straňák bezpečně proměnil. Gól hosty pokropil živou vodou, byli aktivnější, ale Kelíšek velké šance neproměnil. A tak po změně stran přišlo vyrovnání. Straňák sice záhy strhl vedení zpět na stranu Nivnice, ale nakonec se radovali domácí, kteří vítěznou trefu přidali v nastavení. Branky: Straňák 2. Poločas 0:1.

Kyjov - HLUK 4:6

Fanoušci odcházeli nadšení, trenéři už asi méně. Hlučané třikrát vedli, aby po opakovaném nedůrazu v obraně v 75. minutě prohrávali 3:4. Závěrečnou čtvrthodinu však zvládli bravurně, když třemi góly otočili skóre zápasu, který nesl všechny znaky první herní přípravy. Týmy se prezentovaly spoustou ztracených míčů, nedohraných soubojů a nepřesností. Branky: Zelinka 2, Sabo, Horák, Martiš, Kukla. Poločas 2:3.

Val. Příkazy - BOJKOVICE 4:3

Fotbalisté Bojkovic se představili na Valašsku, na půdě účastníka I. A třídy, a první poločas byl v jejich podání parádní. Jenže do druhé už neměli raději nastoupit… „To byl totální propadák. Ale i přes tento ,přešlap‘ nemám týmu výrazně co vytknout. Za deset dní kluci zvládli šest tréninkových jednotek a postupný úbytek sil byl vzhledem k absolvované zátěži přirozený,“ uvedl Martin Liška, kouč Slovácké Viktorie. Branky: Martinec, Pešek, Vacula. Poločas 1:3.

Lužkovice - TOPOLNÁ 2:1

V první půli borci Topolné vládli, měli míč častěji na kopačkách, sbírali odražené míče a vyhrávali osobní souboje. Po přestávce jim však docházely síly, čehož soupeř využil k obratu, když vítězný gól vsítil v 86. minutě. Branka: Kamočai. Poločas 0:1.

Zbylé výsledky: Hr. Lhota B - Hluk B 2:3, Minařík 2, Blaha, dorost: Bojkovice - Louky 1:1, na pen. 4:3, M. Klimeš.

autor: ceh, sch