Broďané zvítězili technickým košem

Uherský Brod Sport 20 / 01 / 2011

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod mají za sebou první hrací víkend nového roku a nevedli si zle. Technickým košem v poslední sekundě zvítězili v Kroměříži a po hluché pasáži v závěrečné čtvrtině odešli poraženi z palubovky Šlapanic, druhého týmu druholigového pelotonu.
Kroměříž - Uh. Brod 82:83 (35:35)
Na Hané byli diváci svědky neuvěřitelně vyrovnané a dramatické bitvy až do poslední sekundy zápasu. I když Broďané dohrávali jen v sedmi hráčích, když si v prvním poločase poranil koleno Kratěna, těžili z větší zkušenosti a radovali se z vítězství, byť hodně kuriózního... „Už to vypadalo, že o koš prohrajeme, ale v poslední sekundě domácí obránce vyškrábl míč padající do obroučky a sudí uznali technický koš. Málo vídané, ale o to víc vítězství potěší,“ říká s úsměvem asistent trenéra Radek Hladil. Broďané přitom ještě tři minuty před koncem prohrávali 66:72, ale ještě zmobilizovali síly a zápas otočili. „Parádní představení servíroval Zdeněk Fanoušek, který nastřílel 38 bodů! Zdatně mu sekundoval i Dostál,“ pochválil dvě nejvýraznější postavy týmu Hladil. Body: Formánek 38, Dostál 20, Kaša 8, Dvořák 7, Mrlík 6, Kratěna 2, Povolný 2.
Šlapanice - Uh. Brod 72:59 (31:30)
I ve Šlapanicích sehráli Broďané vyrovnanou partii, jenže v konečném účtování si dva body nepřipsali. Zaplatili za tříminutovou hluchou pasáž v poslední čtvrtině. „Čtyřikrát za sebou jsme z útoku nic nevytěžili, trefovali obroučky a soupeř vždy nezaváhal, což rozhodlo o osudu zápasu. V závěru už jsme neměli dostatek fyzických sil na otočku,“ litoval Hladil, který i přes porážku pochválil pivota Žlotíře a Mrlíka. Body: Dostál 15, Žlotíř 14, Formánek 11, Mrlík 8, Dvořák 6, Nehoda 3, Kaša 2.