Broďanky dobrovolně „sestupují“

Uherský Brod Sport 11 / 06 / 2015

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod mají po sezoně. V odvetě nadstavbové části sice prohrály na půdě Okříšek 2:3, ale jelikož před týdnem doma vyhrály 5:2, v konečném pořadí skončily před svým soupeřem.
Okříšky - Uh. Brod 3:2
Premiéru si na brodské lavičce odbyl Lumír Petrka, který měl však k dispozici pouze deset hráček. I když tým od Olšavy hrál od začátku v oslabení, jeho kapitánka a nejlepší střelkyně Kristýna Psotková otevřela skóre zápasu. Okříšky se však rychle oklepaly a dvěma góly převážily misky vah na svou stranu, když už soupeř hrál kvůli zranění jen v devíti. I přesto pět minut před koncem vyrovnala Psotková, která si pohrála s obranou a natřikrát propasírovala míč do sítě. V poslední minutě však přišel vítězný gól Okříšek.
Třebaže se Broďanky bez problémů zachránili, v příští sezoně je čeká jen krajský přebor. „Po ekonomické stránce je pro nás přijatelnější. Cílem je konsolidovat kádr a pokusit se hrát o přední příčky,“ vysvětlil Petr Zpěvák, sekretář klubu. Branky: Psotková 2.