Broďanky vykročily pravou nohou

Uherský Brod Sport 15 / 09 / 2020

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod start do nové sezony zvládly. Houževnatého nováčka soutěže z Březůvek, jehož kádr tvoří převážně hráčky, hájící loni barvy Březnice, porazily gólem Martiny Dufkové.

UH. BROD - Březůvky 1:0

Úvodní poločas přinesl vyrovnanou bitvu s minimem šancí na obou stranách. Po obrátce ale svěřenky trenéra Jana Gazdíka zabraly a v 61. minutě udeřily. Po výkopu brankářky Karolové se k odraženému míči dostala Dufková, která chytrým lobem poslala míč do odkryté brány. Její gól nakonec znamenala tříbodový zisk. „První půle byla poměrně vyrovnaná, bylo vidět, že jde o první soutěžní zápas. Po přestávce jsme ale soupeře zatlačili a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme střelecky. Lepila se nám ale i smůla na paty, jednou jsme orazítkovali břevno a dvakrát tyč. Soupeř sázel pouze na rychlé brejky, které brankářka Karolová s přehledem vyřešila,“ zhodnotil premiéru Gazdík. Branka: Dufková. Poločas 0:0.

UH. BROD: Karolová - Šotová, Chovancová, Baná, Vidová - Juřenčáková, Oharková, Eliášová, Lenka Kučerová - Jeřábková, Dufková. Střídaly Jurčová, Juráková, Fojtíková, Gorčíková.