Broďanům Hodonín nesedl

Uherský Brod Sport 07 / 01 / 2020

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod v polovině sezony nemají důvod k oslavě, silně oslabený výběr přezimuje až na devátém místě Jihomoravské ligy, když se jen čtyřikrát radoval z vítězství. Bilanci si nevylepšil ani v souboji dvojiček s Hodonínem.
Hodonín - UH. BROD 86:75
I když na tom byli Broďané v tabulce lépe, od začátku tahali za kratší konec. Svěřenci kouče Josefa Floreše totiž nedokázali najít recept na agresivní a rychlý basketbal hodonínského Sokola. O výsledku tak bylo rozhodnuto už do přestávky.
Ve druhém poločase Spartak sice srovnal hru, ale ztrátu už pouze korigovaly. „Na umístění se moc nedíváme, hlavním cílem je zapracovat mladé hráče, aby to v příštích sezonách zvládali už sami. Hlavně v devatenáctce jsou moc šikovní kluci, kteří nás postupně doplňují a nakonec nahradí,“ uvedl pro regionální televizi Rostislav Mikel, jeden z nejzkušenějších borců Spartaku. Poločas 49:34.
UH. BROD - Hodonín 77:89

Jelikož se Hodonín prezentoval stejnou hrou i v odvetě u Olšavy, zrodil se takřka totožný výsledek. Broďané však tentokrát dlouho živili naději na páté vítězství v sezoně, když první desetiminutovku vyhráli o 7 bodů (20:13) a ještě v poločase měli k dobru dva body. Jenže pak už se karta obrátila, když domácím odešla střelba. Poločas 37:35.

1. Třebíč    11    0    888:660    22
2. Husovice    9    2    808:640    20
3. Tesla Brno    7    4    711:664    18
4. Vysočina B    6    5    672:645    17
5. Vyškov    6    4    596:599    16
6. Hodonín    5    5    662:671    15
7. Černá Pole C    4    7    674:698    15
8. Blansko    4    7    674:741    15