Broďanům kanonáda body nepřinesla

Slovácko Sport 08 / 02 / 2012

Ostrožané zaváhali s Bíteší, Brod zažil černý den

Fotbalovou branku by zřejmě musel mít za svými zády hokejový brankář Plumlova. Uherský Brod totiž na něj pálil téměř jako dělostřelci u Verdunu před 96 lety, přesto to na body nestačilo.

Uh. Brod  - Plumlov 1:3
Hokejisté Plumlova přijeli do Uherského Brodu posíleni o pětici druholigových hráčů z Prostějova a Olomouce s jednoznačnou taktikou betonovat střední pásmo a vyrážet do rychlých brejků. Domácí hokejisté si s tím dokázali bez problémů poradit a sprškou střel neustále zasypávali hostující svatyni, bohužel pro ně však bez brankového efektu. Plumlov naopak využil všechny situace, které se mu naskytly. Nejprve se ujal šťastnou brankou vedení v přesilovce a vzápětí využil chyby v rozehrávce domácích a vedl 0:2. „Střeleckou a herní převahu jsme měli místy až drtivou. Kdybychom po první třetině vedli 4:2, nikdo by se nemohl divit, ale my se ne a ne trefit,“ uvedl trenér Brodu Zbyněk Kůdela. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Zatímco hosté se do šancí vůbec nedostávali, domácí pokračovali v zahazování i těch nejvyloženějších příležitostí. Když ve 3. třetině využili hosté dalšího nedorozumění u domácích a zvýšili na 0:3, začaly dění na ledě ovládat emoce. Přispěl k tomu i nepřesný sudí, na což doplatil Kubiš. Vyměnil si s ním své názory a byl vyloučen do konce utkání. „První dvě třetiny to ještě nějak šlo, ale třetí třetinu sudí bohužel vůbec nezvládl. Nechci se však vymlouvat na to, že rozhodl zápas, protože o porážce rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Pokud vyšleme na soupeřovu branku za zápas 55 střel a on na tu naši jen deset, tak to o něčem vypovídá,“ doplnil Kůdela, kterého mrzelo nastřelení břevna a tyčky. Kubiš bude Brodu scházet minimálně v jednom utkání, disciplinární komise mu ovšem může trest ještě zvýšit.
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1.
Branka: Gergela
Uh. Brod: Oharek - Hlatký, Surý, Kubiš, Měšťánek, Kartusek, Bahula - Kotačka, Gergela, Schuster - Obadal L., Šiller, Obadal P., - Marušák, Bršlica, Vančura.

Uh. Ostroh- V. Bíteš  4:3 po sn
Ostrožané byli v utkání s posledním celkem tabulky jasným favoritem, a to tím spíše, že hostující tým přijel na Slovácko pouze s deseti hráči do pole. Tento fakt zřejmě ukolébal jejich myšlení a hra domácích neměla potřebnou šťávu. Po první třetině sice Ostroh vedl zásluhou Galušky, ale ve druhé části se hra opticky vyrovnala. Mezi 28. a 29. minutou viděli diváci 4 branky. V čase 27:04 nejprve hosté srovnali po dorážce před branku, ve 27:18 strhl vedení na stranu domácích Tóth, ve 28:10 však již bylo opět srovnáno, ale ve 28:45 dělovkou pod břevno uzavřel plodnou dvouminutovku Malota. Hosté poté využili ve 33. minutě přesilovku a srovnali na 3:3. Ve třetí třetině viděli dlouhou dobu nepříliš záživný hokej, neboť Ostrožané předvedli své kvality naplno až v posledních deseti minutách, kdy hosty úplně uzavřeli na jejich polovině, branka však nepadla. Rozhodovaly tak až nájezdy, kde se vyznamenal domácí golman Šurý, který všechny tři pokusy hostů vychytal. V domácím dresu jel první nájezd Průdek, ale proti výbornému brankáři hostů neuspěl. Rozhodl tak ve druhé sérii Tóth, po jehož exekuci domácí třetí nájezd nemuseli již ani absolvovat.
Třetiny: 1:0, 2:3, 0:0, 1:0
Branky: Galuška, Tóth, Malota
Uh. Ostroh: Šurý - Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla - Pekár, Barák, Ťok - Zelinka, Galuška, Průdek - Tóth, Fridrich, Němec.