Broďany táhne snajpr Gazda

Uherský Brod Sport 24 / 05 / 2018

Inlinehokejisté IHC Uherský Brod mají nabitý program, ze čtyř zápasů vydolovali šest bodů, když prospali polovinu zápasu v Novém Jičíně a nezvládli finiš souboje s Hradcem Králové… V průběžné tabulce Stilmat extraligy jim tak patří ve dvanáctičlenném pelotonu sedmá pozice.
Přerov - UH. BROD 6:9
Broďané se úvodní čtvrtinu zahřívali do provozní teploty, takže nechali vyniknout brankáře Halodu. Ale pak už zaveleli k rozhodujícímu útoku, když během necelých pěti minut druhé části třikrát překonali brankáře Kocáka. A tříbrankový náskok si vlastně udržovali až do konce. Střelecky se blýskl Daniel Gazda, který zaznamenal hattrick. Branky: Gazda 3, Mikulec 2, Surý, M. Haloda, Vaněk, Janota. Čtvrtiny 0:0, 1:3, 3:3, 2:3.
Nový Jičín - UH. BROD 5:4
Když na začátku třetí části Severomoravané zvyšovali na 5:1, zdálo se, že zápas se dohraje už pouze z povinnosti. Jenže Surý a spol. nehodili flintu do žita, ukrajovali z manka gól za gólem, a kdyby se hrálo o pár minut déle, možná ještě slavili bodový export. Jenže měli i trošku smůlu, když je v cestě za vyrovnáním dvakrát zastavila tyčka. Branky: Mikulec 2, Gazda, Vaněk. Čtvrtiny 2:1, 2:0, 1:2, 0:1.
UH. BROD - Olomouc 4:2
Heča a spol. dlouho tahali za kratší konec, ale nakonec získali cenné tři body. Za stavu 1:2 zavelel k obratu Michal Haloda, který se prosadil při vlastním oslabení. A finiš obstaral nejlepší kanonýr Gazda, který nejdříve otočil na 3:2 a vítězství vzápětí pečetil při power-play soupeře. Branky: Gazda 2, Mikulec, M. Haloda. Čtvrtiny 1:1, 0:1, 1:0, 2:0.
UH. BROD - Hradec Králové 6:7
Souboj s Východočechy připomínal houpačku, domácí prohrávali 0:1, 1:3, aby v polovině zápasu vedli 4:3. Jenže tím nebyl obratům ve skóre konec. Broďané ještě vedli 6:5 a bodový zisk měl nejspíš na hokejce Heča, který za stavu 6:6 neproměnil trestné střílení. Trest přišel ve 43. minutě, kdy hosté strhli vítězství na svou stranu. Branky: Gazda 2, Heča 2, Surý, Hložánek. Čtvrtiny 1:3, 3:0, 2:3, 0:1.
UH. BROD: O. Haloda - Janota, Kubiš, Surý, Gazda - M. Haloda, Heča, Vaněk, Budil, Mikulec, Pavlůsek, Venclík, Popelka.