Brodská mašina jede dál, Hradiště padlo v poslední minutě

Slovácko Sport 23 / 01 / 2015

Hokejisté Uherského Ostrohu stále vládnou Krajské lize

Hokejisté Uherského Brodu pokračují ve vítězné sérii, která se táhne už od 7. prosince. Ve Velké Bíteši vyhráli popáté za sebou a mocně dotírají na vedoucí tandem. Uh. Hradiště prohrálo gólem v poslední minutě.
Velká Bíteš - Uh. Brod  1:4
Velká Bíteš potřebuje body, aby se odpoutala ze spodních pater tabulky. A záměru podřídila taktiku. Domácí rychle bruslili a dohrávali osobní souboje, někdy i nad rámec pravidel. Hosté však podobný styl očekávali a nenechali se zastrašit, takže mantinely duněly na obou stranách. I když si týmy shodně vyzkoušely dvojnásobnou početní výhodu, gólu se diváci nedočkali.
Domácí měli optickou převahu i v úvodu druhé části, ale před brodskou brankou nebezpeční příliš nebyli. Hosté totiž perfektně bránili střední pásmo a sporadické průniky po křídlech nebo střely z úhlu lapal spolehlivě Málek. Ve 25. minutě pak přišel bleskový úder hostů, kdy akci dva na jednoho zakončil střelou pod víko Doležálek. Za minutu se situace opakovala. Z tlaku domácích přišel rychlý kontr, který zakončil Okénka. „Soupeř ještě přidal na tvrdosti, na ledě se jiskřilo, ale kluci neuhnuli ani o píď a opláceli stejnou mincí. Hlavně na Kubiše hráli domácí tvrdě a nevybíravě, ale nenechal se vyprovokovat a věšel je na hrazení jak nástěnkář příspěvky na nástěnku,“ komentoval dění na ledě Uhříček, brodský lodivod. I přesto domácí v závěru třetiny snížili. To však bylo z jejich strany všechno. Broďané dál plnili taktické pokyny a v 57. minutě přidali třetí a v poslední sekundě Křížem čtvrtý gól. „Vedoucí týmu Standa Lekeš dnes slavil čtyřicáté narozeniny a připravil nám v kabině bohatý raut. Kdybychom prohráli, vůbec by nám nechutnal. S tím jsme šli do zápasu,“ usmíval se od ucha k uchu Uhříček, který smekl před výkonem Kubiše. „Tak dobře v brodském dresu snad nehrál, ve výstroji měl asi ještě jedny plíce. Musím si prověřit, jestli si po nocích nepřidává tréninkové jednotky jak Jarda Jágr,“ dodal dobře naložený Uhříček. Branky: Doležálek, Okénka, Kojecký, Kříž. Třetiny 0:0, 1:2, 0:2.
UH. BROD: Málek - Surý, Kojecký, Woska, Kubiš, Vyoral - Doležálek, Holík, Nesrsta - Kříž, Gergela, Šiller - Fládr, Okénka, Smetana.
Uh. Hradiště - Rosice 2:3
Čtrnáctidenní herní přestávka způsobená odložením duelu se zálohou Uh. Brodu hokejistům Uherského Hradiště nesedla. Od začátku hráli zakřiknutě, utápěli se ve zbytečných kličkách a na branku stříleli jen výjimečně. Dvacet sekund před první sirénou pykali, když po domácí ztrátě na modré proměnil sólo Křen. Ve 23. minutě se domácí ubránili dvojnásobné přesile, ale v oslabení 4 na 5 už inkasovali podruhé, když zpoza branky zasunul za Oharkova záda Hájek. Domácí se ani za stavu 0:2 neprobrali, málo stříleli, s pukem se „mazlili“ v rozích a nic nenasvědčovalo dramatu. Do posledního dějství ale domácí kouč Lukáš Kašný stáhl hru na tři útoky a domácí ožili. Více stříleli, lépe kombinovali a ve 45. minutě snížil Horehleď. Za tři minuty hráli Hradišťští dvojnásobnou přesilovku a po kombinaci prvního útoku Horehleď vyrovnal. Domácí se dál tlačili před rosickou branku, ale vítězný gól jim nebyl souzen.
V poslední minutě naopak chybovali ve středním pásmu, načež zatáhli za záchrannou brzdu a sudí nařídil trestné střílení. A Drenčko nedal Oharkovi šanci. Power play už na porážce nic nezměnila. „Dvě třetiny jsme hráli špatně, až ve třetí jsme začali bruslit, střílet a zaslouženě vyrovnali. Jenže pak přišla školácká chyba, kterou soupeř ztrestal. Na zápas musíme rychle zapomenout,“ shrnul Rudolf Holásek, vedoucí týmu. Branky: Horehleď 2. Třetiny 0:1, 0:1, 2:1).
UH.  HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Pochylý, Kršjak, Dobeš - Burša, Kotačka, Horehleď - Ondra, Fridrich, Schuster - Nohál, Šrenk, Haničinec - Fuksa, Karpíšek, Hruboš.
Uh. Ostroh - Blansko 5:4
Lídr soutěže nezačal nejlépe, ještě ani neskončila první minuta a po chybě během střídání se hosté ujali vedení 0:1. Ostrožané přidali na obrátkách, ale v cestě jim stál skvěle chytající gólman Šenk, který domácí útočníky svými zákroky přiváděl k šílenství. V 9. minutě založil akci Antonovič a Flora srovnal. O pět minut později po závaru poslal domácí do vedení Hrbatý. Kdo si myslel, že v nastoleném tempu bude utkání pokračovat, musel byt ve druhé třetině zklamaný. Hra byla rozkouskovaná a plná nepřesností. Vše si naopak diváci vynahradili v poslední třetině, kdy viděli celkem šest branek. Ve 44. minutě poslal domácí do dvougólového vedení Lumír Galuška, jenomže hosté vzápětí z nahodilé akce opět snížili. Ještě než se ale nadechli k dalšímu náporu, zmrazil jejich choutky Stránský, který přebruslil protihráče, objel branku a zavěsil pod víko. Přestřelka ale pokračovala a na tahu byli opět hosté, kteří v 52. minutě snížili na 4:3. O dvě minuty později Zahradný od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a to včetně gólmana 5:3. Po ztrátě puku v 56. minutě hosté opět snížili, ale ani z krátké power play už nic nevytěžili, přesto byla jejich efektivita na Slovácku více než dobrá, protože ze sedmi vyložených šancí dali čtyři branky. Zato domácí soupeře přestříleli, ale dali pouze o jednu branku více. Branky: Flora, Hrbatý, L. Galuška, Stránský, Zahradný. Třetiny 2:1, 0:0, 3:3.
UH. OSTROH: Valúch - Rapant, Vaněček, Nevídal, Frolek, Zahradný, Beneš - Antonovič, Klimovič, Flora - V. Galuška, L. Galuška, Stránský - Ťok, Fojtík, Hrbatý.
Šumperk - Uh. Brod B 9:1
Dvě třetiny předváděli brodští junioři výborný hokej, důsledně bránili a nebýt vychýlené mušky, domácí možná i znervózněli. Jenže ve 44. minutě přišel zlom, hosté během pěti minut čtyřikrát inkasovali a jejich hra se sesypala jako domeček z karet. „Je to stále stejná písnička, kluci nedokáží celý zápas zodpovědně odbránit. Jakmile je přemůžou útočné choutky, přijde trest. Ale za první dvě třetiny zaslouží pochvalu,“ uvedl kouč František Vaněk. Branka: Klusák. Třetiny 1:0, 2:0, 6:1.
UH. BROD: Obal - Maršálek, Ďurica, Adami, Vyoral, Mravko - Pavlůsek, Hladiš, Bujáček - Hlavica, Klusák, O. Chovanec - Gahura, Kociňák, Bařinka.
1. Uh. Ostroh    10    3    2    3    100:69    38
2. Kroměříž    10    1    0    6    103:65    32
3. Uh. Brod    9    2    1    6    73:63    32
4. Boskovice    8    2    0    7    76:68    28
5. Rosice    9    0    1    7    52:59    28
6. Šumperk 2003    7    3    0    7    84:63    27
7. Vel. Meziříčí    7    0    6    5    71:64    27