Brodskou káru táhl Dostál

Uherský Brod Sport 20 / 10 / 2011

Výprava druholigových basketbalistů Spartaku Uh. Brod byla na severu Moravy úspěšná jen z poloviny. Jestliže na palubovce VŠB Ostrava svěřenci Miroslava Mikela vyhořeli, o 48 kilometrů dál v Novém Jičíně zvítězili o 21 bodů.
VŠB Ostrava  -  Uherský Brod 95:85
Broďané zaspali první čtvrtinu, kterou prohráli 10:21, a de facto určili ráz zápasu. „Soupeř hrál výborně. I když jsme se třeba v poločase dotáhli na rozdíl tří bodů, ve třetí čtvrtce nám zase odskočil. Zkrátka jsme tahali za kratší konec,“ uvedl Radek Hladil, manažer brodského týmu. Body: Formánek 24, Kaša 19, Dostál 18, Mrlík 16, Šácha 4, Mikel 4. Poločas 30:27.
Nový Jičín - Uh. Brod 68:89
Novojičínští ještě nepoznali chuť vítězství a nelichotivou sérii nepřerušili ani proti Uh. Brodu. I když v prvním poločase živili naději na bodový úlovek, neboť soupeř se poměrně dlouho zahříval na provozní teplotu. Po obrátce už ale na palubovce jasně kraloval. „Druhá půlka byla z naší strany skutečně vynikající, hráli jsme disciplinovaně v obraně i útoku a rozhodující úder soupeři zasadili ve třetí části, kterou jsme vyhráli 24:14,“ říká Hladil. Pochvalu podle něj zaslouží celý kolektiv, nejlepším hráčem zápasu však byl jednoznačně Michael Dostál, autor 33 bodů. Zbylé body: Mrlík 17, Formánek 17, Kaša 8, Kratěna 6, Šácha 2, Mikel 2. Poločas 21:27.