Brodští plavci sbírali krajské tituly

Uherský Brod Sport 25 / 05 / 2012

Se sbírkou třinácti medailí (7-4-2) se vrátila z krajských závodů ve Zlíně (ročník 2001 a mladší) pětičlenná výprava plavců TJ Spartak Uherský Brod. Nejúspěšnější byla Štěpánka Michalčíková, který všechny čtyři starty proměnila v titul krajské přebornice. Šest medailí, včetně dvou zlatých, si pak přivezla Šárka Kadlecová.
Michalčíková měla povolené jen čtyři starty a v každém soupeřkám ukázala záda, když postupně ovládla 100 m motýlek, prsa a 200 m volný způsob a polohový závod. „A samozřejmě vždy zastavila časomíru v novém oddílovém rekordu,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu.
Šárka Kadlecová svou týmovou kolegyni trumfla co do počtu medailí, na krk si jich pověsila rovnou pět. Zlato brala na 50 m znak a prsa, stříbro na dvojnásobné trati znak a prsa a bronz na 100 m volný způsob. Třikrát na stupně vítězů vystoupila Barbora Březinová, na trati 50 m motýlek byla nejrychlejší, druhé místo získala na trati 100 m volný způsob a třetí na poloviční trati. O poslední medaili se postaral jediný zástupce kluků Martin Kura, který si vylepšil osobní rekordy a na trati 200 m volný způsob si dokonce vyplaval druhé místo. Bez medaile zůstala jen Žaneta Žáčková, který však zatím spíše sbírá zkušenosti.

autor: ceh, rk