Bronz už je pasé...

Uherské Hradiště Sport 14 / 05 / 2019

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko už nejspíš na bronzové medaile nedosáhnou, v klíčovém zápase totiž na hřišti v Kněžpoli uhrály s Libercem, přímým konkurentem v boji o třetí místo, jen bezbrankovou plichtu.
SLOVÁCKO - Liberec 0:0
Matematika byla jasná.
Jestli Slovácko chce pomýšlet na prodloužení doby bronzové, musí bezpodmínečně vyhrát. Severočešky totiž měly před soubojem čtyřbodový náskok. Sedlačíková a spol. taky začaly aktivněji, ale z převahy vytěžily jen rohový kop…
Iniciativy se postupně chopil Liberec, ale jedinou šanci zlikvidovala Růžičková, která se vyznamenala i po změně stran při střele Kožárové. V 67. minutě unikla Molková, ale v gólu jí zabránila tyčka. A tak se zrodila remíza, která na 99 procent znamená bronz pro tým zpod Ještědu.
SLOVÁCKO: Růžičková - Duncan, Klímová, Janků, Sedlačíková - Krejčířová, Kim, Šenkeříková - Molková, Psotková (62. Strožová), Waltrová (74. Stařinská).
Slavia Praha - SLOVÁCKO 8:2
Favorizovaná Slavia neponechala nic náhodě, Slovácko odolávalo jen sedm minut. Na demolici Slovácka se hattrickem podílela Michaela Dubcová, která do hlavního města odešla v létě právě z Uherského Hradiště. Branky: Příkaská, Pěčková. Poločas 4:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Duncan, Klímová, Janků, Sedlačíková - Šenkeříková (60. Siváková), Krejčířová, Kim - Stařinská (70. Šperová), Waltrová, Příkaská (80. Pěčková).