Bronzová Brázdilová

Uherské Hradiště Sport 06 / 02 / 2012

První velkou medaili v letošním roce získala na Mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě uherskohradišťská atletka Lenka Brázdilová. V trojskoku přeskočila hranici jedenácti a půl metru a vybojovala třetí místo.
Slovácká Slavia Uherské Hradiště vyslala do slovenské metropole, která se stala dějištěm šampionátu, poměrně malou výpravu. Přesto mohla nakonec dovézt hned dva cenné kovy. Vedle Brázdilové se totiž představil ve výborné formě i sprinter Zdeněk Stromšík. Zaběhl suverénně nejrychlejší čas ze všech kvalifikací juniorů v běhu na 60 m, když se časomíra zastavila na 7,10 s, a postoupil do finále. Tam však ulil start a skončil až osmý. Vítězný Holibka z Opavy bral zlato za 7,24 s.
Zrcadlo výsledků, ženy - trojskok: 3. Lenka Brázdilová 11,64 m. 400 m: 10. Vendula Vávrová 64,11 s., junioři - 200 m: 5. Jan Moštěk 24,10, dorostenci - dálka: 8. Lukáš Náplava 514 cm (všichni Sl. Slavia Uh. Hradiště).