Bronzový double Hoffmanna

Uherské Hradiště Sport 03 / 06 / 2014

Plavec Marek Hoffmann ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště potvrdil na Oblastních přeborech Zlínského a Olomouckého kraje dorostu a starších ve Zlíně roli týmové jedničky, když vybojoval dvě třetí místa na 50 (33,0 s.) a 200 m prsa (2:45,6 min.).
„Neuvěřitelné drama nabídla prsařská stovka. I když Marek zaostal jen sekundu za vítězem, dohmátl až čtvrtý. Všichni jeho přemožitelé však byli o tři a více let starší,“ poznamenal Jiří Vašica, předseda hradišťského klubu.
Zbylý půltucet plavců Slovácké na medaili nedosáhl. Kristián Zámečník obsadil osmé místo na 50 m znak a na dalších znakařských tratích si o jednu příčku pohoršil (100 i 200 m). Do první desítky se vešla i Charlotte Rozumová na 200 m kraul a Martin Šípek na 200 m polohový závod.

autor: ceh, jv