Bronzový Hoffmann

ilustrační foto
Uherské Hradiště Sport 23 / 06 / 2011

Bronzovou medaili vybojoval na plaveckém letním mistrovství republiky v Kopřivnici Marek Hoffmann ze Slovácké Slavie Uh. Hradiště. Cenný kov si pověsil na krk v závodě na 100 metrů prsa. Ve zbylých pěti disciplínách vždy plaval ve finále, ale na stupně vítězů už nedohmátl.
Jedenáctiletý talent se představil na republikovém šampionátu vůbec poprvé a hned premiérový start proměnil v bronzovou medaili. Jenže další už nepřidal, byť se postavil i na start finále 100 motýlek, jeho nejsilnější „zbraně“. „Marek byl bohužel za předčasný pohyb na startu diskvalifikován,“ posteskl si Jiří Vašice, předseda plaveckého klubu. Na motýlkářské i prsařské dvoustovce doplaval čtvrtý, v polohovém závodě na 100 i 200 metrů byl pátý. „Ve všech disciplínách si vytvořil osobní rekordy a prokázal nesporné kvality. A přitom má nesrovnatelně horší tréninkové podmínky než jeho soupeři,“ poznamenal Vašica.
Starší žáci si dali dostaveníčko v Plzni, kam se na prsařské tratě probojoval pouze Martin Fila. Na stovce obsadil sedmnácté a na dvojnásobné trati jedenadvacáté místo.