Bronzový Prchlík v Szegédu

Ostrožská Nová Ves Sport 24 / 09 / 2020

Kajakář Ondřej Prchlík z TJ Ostrožská Nová Ves zazářil na Mezinárodní regatě olympijských nadějí v maďarském Szegédu, když na pětisetmetrové trati vybojoval fantastický bronz! V deblakaju dojel pátý stejně jako jeho týmové kolegyně Simona Andrýsková a Klára Studničková na deblkánoi.

„Ondra se od začátku držel na medailových pozicích, v polovině závodu byl třetí se ztrátou necelé sekundy na vedoucího domácího Herdu. V cíli jeho manko narostlo na 1,67 setin sekundy, ale současně odrazil nápor dotírajícího Maďara Kovacse a slavil zasloužený bronz,“ komentoval finále přímo z dějiště závodu Vít Pjajčík, novoveský kouč. Jeho patnáctiletý svěřenec absolvoval i závod deblkajaků a na kilometrové tradi dojel se zbraslavským Součkem pátý.

Skvěle zvládly reprezentační premiéru kanoistky Simona Andrýsková a Klára Studničková, které v nabité konkurenci odhodily nervozitu a v závodě deblkánoí na 500 metrů dojely na pátém místě.

„Holky to zvládly až překvapivě,“ smekl Vít Pjajčík, novoveský kouč, před výkonem patnáctiletých reprezentantek České republiky.

Jedinou letošní velkou mezinárodní akci Novoveští absolvovali až po návštěvě nemocnice. „Ještě před odjezdem všichni podstoupili testování na covid-19, negativní výsledek byl podmínkou k účasti na závodech v Maďarsku,“ vysvětlil Pjajčík.

V dosavadní historii (od roku 1995) se soutěže, která se z utkání pádlujících Visegrádské čtyřky proměnila ve významnou světovou soutěž v rychlostní kanoistice, se z Ostrožské Nové Vsi zúčastnilo neuvěřitelných 29 sportovců. Namátkou Michal Laga, Vítězslav Kolář, Tomáš Kusák, Martin Minařík, Lubomír Botek, Monika Machová, Martin Mach, Kateřina Pjajčíková, David Janík nebo Jiří Zalubil.

autor: ceh, vp