Bůček? Už ani neví, jak chutná

Bůček? Už ani neví, jak chutná
Uherské Hradiště Sport 08 / 10 / 2010

Je mu již mírně přes padesát let, přesto má tak vypracovanou postavu, že mu ji může závidět leckterý mladík. Jiří Němec se kulturistice věnuje již pětatřicet let a ve cvičení neustává ani nyní. Svůj život si nedokáže představit bez pravidelných tréninků a vyvážené stravy.

Trénujete již desítky let, není to již trochu stereotyp?
Abych řekl pravdu, tak není. Mám pořád co objevovat a co zkoušet, ať již ve sportu nebo při stravování.
Cvičíte pořád poctivě, nebo si již dáváte trochu volnější režim?
Musím být neustále důsledný a čím jsem starší, tak tím víc. Připravuji se třikrát týdně a když mi nějaký trénink vypadne, vím, že ho musím prostě nahradit. Jinak bych okrádal sám sebe.
Jak takový trénink vypadá?
Každá jednotka trvá minimálně půldruhé hodiny, takže v posilovně trávím asi pět hodin týdně. Důležitý je přitom důraz na kvalitu provedení a ne velká váha, se kterou se cvičí. Důležité je také stravování, bez správné výživy totiž nelze dosáhnout uspokojivých výsledků.
V jídelníčku tedy asi vepřové maso často nemíváte ...
(se smíchem) Vepřové určitě ne. Třeba takový bůček jsem již nejedl téměř 40 let a vlastně už ani nevím, jak chutná. Stejně tak se vyhýbám rohlíkům a vůbec bílému pečivu. Do mého jídelníčku patří odtučněné kuřecí maso, tvaroh a ryby. Vynikající je králík, ale ten je dost drahý.
Znamená to, že se vašemu stravování podřídil i zbytek rodiny?
Manželka i starší syn chodí se mnou do posilovny, takže jim to nedělá žádné problémy, je to o zvyku.
Manželka s vámi cvičí?
Přesně tak, začala zhruba před sedmi lety. Vždy říká, že ji vše bolí, ale udělala obrovský krok kupředu stejně jako pětadvacetiletý syn Jakub, který trénuje od sedmnácti.
Co vás ještě stále žene kupředu?
Jednak jsou to soupeři, kteří jsou opravdu takříkajíc nadupaní, a taky si sám občas dávám nějaké vlastní cíle. V padesáti jsem tak například udělal dřep se dvěma metráky. Vždycky se prostě něco najde.

autor: HYNEK ZDENĚK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace