Slovácko Sport 24 / 02 / 2016

Zimní příprava fotbalových týmů na Uherskohradišťsku je zhruba v polovině. Do zahájení ostrých bojů zbývá ještě čtyři pět týdnů, které trenéři využijí k doladění formy.
Přípravná kopaná
UH. BROD - Šúrovce 1:3
Fotbalisté Uherského Brodu utrpěli v zimní přípravě druhou porážku, když nad jejich síly byly třetiligové slovenské Šúrovce. Hosté svěřence kouče Martina Ondy zaskočili aktivní hrou a do poločasu dvěma góly rozhodli. Branka: Večeřa. Poločas 0:2.
Štítná - ÚJEZDEC-TĚŠOV 3:5
Kdyby Újezdečtí proměnili všechny šance, vyhrají dvojciferným výsledkem. I když domácí hrají krajský přebor, tým zkušeného kouče Miroslava Poláška je přehrál po všech stránkách. Branky: Lekeš 2, Těthal 2, Slinták. Poločas 1:2.
Velká n/Vel. - NEDAKONICE 1:3
I když Nedakonicím proti kvalitnímu soupeři scházelo několik  hráčů, po bojovném výkonu zaslouženě vyhráli. Domácí měli několik šancí, ale až na jednu výjimku je vychytal skvělý gólman Mlčák. Střídající  Červinka pak v závěru lapil ještě pokutový kop. Branky: Petek 2, Hyrák. Poločas 0:2.
Zbylé výsledky: Osvětimany - Ratíškovice 3:1, Staré Město - Nedachlebice 2:4 (0:3), R. Hastík 2 - Novák, Sedlář, Brzica, Pravdík, Slavkov - Popovice 6:3 (3:0), Mančík 2, Kopták 2, Peter, Plšek - Mikulec 3, Uh. Brod ženy - Březůvky ženy 2:1 (2:0), S. Zálešáková, Andrlíková, Veselí nad Moravou dor. - Kunovice dor. 1:2.
Zimní turnaj Dubňany
Dubňany - BORŠICE 4:3
Boršickým se v Dubňanech nedaří, což potvrdili i v duelu s výběrem pořadatele. O vítězství přišli až po změně stran. Branky: Dufek 2 (1 z pen.), Dobeš. Poločas 1:2.
Gambrinus Cup Uh. Brod
Skupina A: Buchlovice - Havřice 3:1 (2:0), Mikula 2 (1 z pen.), Tomešek - T. Rachůnek, Uh. Brod B - Dolní Němčí 1:4 (0:3), Kobzinek - T. Tinka 2, Světinský 2, skupina B: Biskupice - Polešovice 1:1, Černoch, Dol. Němčí B - Březová odloženo.
Zimní turnaj Napajedla
Zlámanec - Topolná 2:7 (0:4), branky vítězů Jan Foltýn 2, O. Hoferek 2, P. Hoferek, Lapčík, Ostrožík.(ceh, sal, sch)

autor: ceh, sal, sch