Budayové ještě chybí herní praxe

Budayové ještě chybí herní praxe
Foto: sal
Kunovice Sport 20 / 09 / 2019

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice vykročily do nové sezony domácí porážkou s Ivančicemi, když doplatily na spoustu chyb, pramenících z nesehranosti. V letní přestávce totiž tým prošel výraznou proměnou.

KUNOVICE - Ivančice 29:36
„Hlavně v obraně to ještě skřípalo, v útoku jsme se pak dopouštěly zbytečných ztrát po špatných nábězích a nedotažených kombinacích. Ale chce to jen čas, holky si na sebe musí zvyknout. Výkon samotný nebyl špatný, což ostatně ocenili fanoušci i vedení klubu,“ komentoval úvodní porážku Miroslav Slovák, kouč Kunovic, které posílila exreprezentantka Michaela Budayová, brankářka Jana Vašulková a talentované dorostenky Fleková, Tvrdoňová, Měsíčková a Zálešáková.
Kunovjanky vedly jen zkraje zápasu (3:2), ale v dalším průběhu už pouze dotahovaly. Do poločasu nabraly dvoubrankové manko, ale po obrátce dvakrát srovnaly krok.
„Když už to vypadalo na otočku, přišlo vyloučení, které se ukázalo jako klíčové. Konečný rozdíl je až krutý, ale v závěru jsme riskli hru bez brankářky a třikrát inkasovali přes celé hřiště,“ vysvětlil Slovák, který přiznal, že před utkáním tajil zdravotní problémy brankářek.
„Obě měly pochroumaný palec na noze, což bylo při jejich pohybu znát,“ přiznal lodivod.
Střeleckou káru týmu tradičně táhla Grabcová, dobrou partii sehrála i Brablcová a talentovaná Fleková.
„Budayová? U Míši je znát, že po mateřské dva roky nehrála soutěžní zápas, chybí jí herní jistota, ale ta přijde s praxí. Její výkonnost půjde nahoru,“ je přesvědčený Slovák. Poločas: 14:16
KUNOVICE: Vašulková, Žáková - Brablcová 4, Fleková 8, Zálešáková, Tvrdoňová 1, Slováková 2, Palčíková 1, Grabcová 11, Budayová 2, Fiurášková, Polášková.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace