Bude to opravdové derby

Bude to opravdové derby
Uherské Hradiště Sport 22 / 07 / 2012

Po dvou letech se Petr Švancara vrací na místo činu. Tentokrát v dresu a s kapitánskou páskou Zbrojovky Brno a jak sám říká se svojí typickou nadsázkou: Jsem nepřítel č.1. Pak ale rychle dodává: Slovácko mám ale samozřejmě nesmírně rád, těším se na stadion, na pana trávníkáře, na tety, co vydávají prádlo, na fanoušky, kluci v šatně a vůbec na lidi kolem fotbalu. Ale srdcem jsem Brňák, a tedy Zbrojovák, který od Zbrojovky dostal v mém věku dárek v podobě dvouleté smlouvy. Věřím, že bude prvoligová po celou dobu.
Petře, v čem bude vlastně hlavní síla nové Zbrojovky?
Myslím, že především v její partě. Ta je skutečně výborná. Všichni v kabině jdou do ligy s vnitřní pokorou a vděčností, že si ji mohou zahrát. Ale pozor! Máme i kvalitu. Určitě o některých hráčích bude hodně slyšet.
Stejně jako Slovácko jste se v neděli vrátili ze soustředění v Rakousku. Jak vám vyšlo?
Stan jsme měli rozbitý nedaleko Grazu a v sobotu jsme tam zahlídli i největšího špiona Slovácka. Deset, dvacet Palec... (naráží hračička a šprýmař na známou dětskou hru na schovávanou). Tímto zdravím Honzu Palinka.
Pro vás to bude sobotní zápas hodně pikantní. Už se nějak hecujete se svými bývalými spoluhráči?
Bavíme se, ale nehecujeme. Přemýšlím jako Zbrojovák, ne jako Švancara. Pro Zbrojovku to nebude jen o zápasu na Slovácku. Těšíme se na celou ligu. Myslím, že se nám podařilo trochu oživit fotbalové Brno a že za námi přijede na Slovácko hodně fanoušků. Věřím, že bude vyprodáno. Je to opravdové derby.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace