Bude to opravdové derby

Bude to opravdové derby
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 28 / 07 / 2012

Seděli spolu ve škole v lavici. V sobotu se proti sobě postaví na hřišti. Libor Došek a Petr Švancara. Dva tahouni velkých rivalů. Jak vidí letošní prvoligovou premiéru?
Libor Došek říká, že to, že chodili s Petrem spolu do školy, je už pravěk, ale na jedno si přece jen vzpomíná. „Svačiny mně nejedl. To byl ještě hubený a nerozežraný. (smích) A dodává: „To už je ale skutečně pravěk. Ani se teď nehecujeme a ani si nevoláme. Z Brna jsem už přece jen hodně dlouho pryč.“
Takže to pro vás ani nebude zvláštní utkání?
To zase ne. Určitě to bude derby se vším všudy. V Brně je po roce ve druhé lize hlad po fotbale. Cítím to už nyní. Řada lidí mně volá a prosí o lístky. Bude to opravdové derby se vším všudy.
Jak jste na sobotní zápas a vůbec na celou ligu připraveni?
Vrátili jsme se ze soustředění, kde jsme byli z té předligové atmosféry tak trochu vytrženi. Od úterý se začneme připravovat a ta nažhavenost začne stoupat.
V závěru přípravy se vedle vás v útoku střídal mladičký Kovář se zkušenějším Kuzmou. Kdo má větší šanci se prosadit v lize?
Uvidíme, jestli Marek u nás vůbec zůstane. Oba jsou to podobné herní typy a myslím, že mají stejnou šanci. Hlavně je dobře, že je vyšší tlak na místo v sestavě. To je vždycky prospěšné.
Vloni jste skončili na 7. místě. To je hodně vysoko položená laťka. Dá se vůbec překonat?
Ta laťka je skutečně vysoko a bylo by krásné, kdybychom ji aspoň vyrovnali. Hlavně ale musíme vyhrávat doma, což se nám vloni nedařilo. Lidi, kteří tady chodí na fotbal, si to zaslouží. Věřím, že začneme už teď v sobotu se Zbrojovkou.

Po dvou letech se Petr Švancara vrací na místo činu. Tentokrát v dresu a s kapitánskou páskou Zbrojovky Brno a jak sám říká se svojí typickou nadsázkou: „Jsem nepřítel č.1.“ Pak ale rychle dodává: „Slovácko mám ale samozřejmě nesmírně rád, těším se na stadion, na pana trávníkáře, na tety, co vydávají prádlo, na fanoušky, kluky v šatně a vůbec na lidi kolem fotbalu. Ale srdcem jsem Brňák, a tedy Zbrojovák, který od Zbrojovky dostal v mém věku dárek v podobě dvouleté smlouvy. Věřím, že bude prvoligová po celou dobu.“
Petře, v čem bude vlastně hlavní síla nové Zbrojovky?
Myslím, že především v její partě. Ta je skutečně výborná. Všichni v kabině jdou do ligy s vnitřní pokorou a vděčností, že si ji mohou zahrát. Ale pozor! Máme i kvalitu. Určitě o některých hráčích bude hodně slyšet.
Stejně jako Slovácko jste se v neděli vrátili ze soustředění v Rakousku. Jak vám vyšlo?
Stan jsme měli rozbitý nedaleko Grazu a v sobotu jsme tam zahlídli i největšího špiona Slovácka. Deset, dvacet Palec... (naráží hračička a šprýmař na známou dětskou hru na schovávanou). Tímto zdravím Honzu Palinka.
Pro vás to bude sobotní zápas hodně pikantní. Už se nějak hecujete se svými bývalými spoluhráči?
Bavíme se, ale nehecujeme. Přemýšlím jako Zbrojovák, ne jako Švancara. Pro Zbrojovku to nebude jen o zápasu na Slovácku. Těšíme se na celou ligu. Myslím, že se nám podařilo trochu oživit fotbalové Brno a že za námi přijede na Slovácko hodně fanoušků. Věřím, že bude vyprodáno. Je to opravdové derby.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace