Budíček odnesl první i poslední

Uherské Hradiště Sport 22 / 11 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště po sérii čtyř porážek zabrali

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště jsou zpátky ve hře o play-off! Po šokujícím vítězství na ledě lídra z Havířova doma udolali po samostatných nájezdech i poslední Nový Jičín a na elitní osmičku ztrácejí už pouhé dva body. A jelikož se ještě dvakrát za sebou představí na vlastním ledě, mají šanci osmý Frýdek-Místek přeskočit.
Havířov - Uh. Hradiště 3:4
I když se Hradišťští stále potýkají s marodkou, na havířovském ledě odmítli roli outsidera a postarali se o jedno z největších překvapení druhé ligy.
Už i s obráncem Jedličkou vyrukovali hosté na favorita bez bázně a hany, tlačili se před brankáře Danečka, kterého jako první vystrašil Karpíšek. A když Horehleď ve vlastním oslabení rozezvonil jen tyčku, udeřilo na druhé straně. Ve 13. minutě Sztefek předložil puk jak na stříbrném podnosu Danečkovi, který střelou mezi Kůdelovy betony načal zápasový účet. Havířovu narostla křídla, jenže při vyloučení Krystýnka hosty zachránila tyčka a v 17. minutě bylo vyrovnáno. Premiérovou trefou v hradišťském dresu se blýskl Pavel Kříž.
Nástup do druhé dvacetiminutovky vyšel domácím, kteří šli podruhé do vedení. A měli i další šance, jenže Prokopovu ránu zastavila tyčka a Stránský ve vyložené šanci Kůdelu nepřelstil. Trest přišel ve 35. minutě, když se puk po několika odrazech od bruslí domácích beků dokutálel k Hrabcovi, který nedal Danečkovi šanci. Radost hostí ale měla jepičí život, za minutu znovu prohrávali. Ani tentokrát však Šťastný a spol. nerezignovali, bojovali a sklidili zaslouženou odměnu. Stupňující se tlak korunovali dvěma góly během 65 sekund, když se nejprve ujala šikovná teč Mikeše a vzápětí ukázal obráncům záda Horehleď, který svůj únik zakončil ranou pod víko. Ze studené sprchy se už domácí nevzpamatovali, nic platná jim nebyla přesilová hra ani power play. Branky a asistence: 7. Kříž (Matula), 35. Hrabec (Sakrajda, Horehleď), 54. Mikeš (Červenka, Vodák), 55. Horehleď (Sakrajda). Vyloučení 3:6, bez využití. Třetiny 1:1, 2:1, 0:2.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Horehleď, Kříž, Hrabec, Červenka, Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekera, Sakrajda.
Uh. Hradiště - Nový Jičín 4:3
Dvě nuly vydržely na ukazateli skóre jen 160 sekund, pak na modré napřáhl Vodák a jeho ránu usměrnil za Kubáňova záda Horehleď. Raketový nástup domácí nakopl, střela M. Rapanta však pouze „olízla“ levou tyčku a navrátilec Piluša z těžké pozice netrefil poloodkrytou branku. Až v 10. minutě si vytvořili první šanci Severomoravané, ale Bryneckého blafák zneškodnil Kůdela. Když do konce první třetiny zbývalo 70 sekund, hostující obrana zahákovala unikajícího Antonoviče a sudí zkřížil ruce nad hlavou. Trestným střílením však postižený pohrdl, když se marně snažil najít skulinku mezi Kubáňovými betony. Ve 24. minutě pak spálil nemožné Sakrajda, který měl před sebou zcela odkrytou klec, ale trefil lapačku „letícího“ Kubáně... Otřepané nedáš, dostaneš se potvrdilo za minutu, Kůdelu překonal Štěpjak. Uh. Hradiště dostalo šanci misky vah převážit na svou stranu v polovině zápasu, kdy hrálo 93 sekund dvojnásobnou přesilovku. Jenže bez efektu. Fanoušky potěšili až ve 33. minutě, kdy se po ukázkově sehraném přečíslení s Matulou trefil Mikeš. Tečku za druhou třetinou však udělal parádní slalom novojíčínského Tomana, který obránce proměnil v solné sloupy a zavěsil pod víko. A když pak ve 47. minutě hosté přidali třetí gól, domácí kouč Petr Sakrajda si vzal time out a jeho svěřenci postupně zvedali hlavu. Od porážky je však nakonec zachránil málovídaný gól... Puk se totiž po Antonovičově nahození podél mantinelu odrazil před branku, kde jej do sítě důrazně zametl Sakrajda. Jelikož se už skóre nezměnilo ani v prodloužení, přišla na řadu trestná střílení,v nichž jasně dominovali Hradišťští. Piluša sice zaváhal, ale Kříž s Horehleděm byli přesní a domácí mohli slavit druhé vítězství v řadě. Hosté si totiž na Kůdelu nepřišli ani jednou. Branky a statistiky: 5. Štěpjak (Skaloš, Chvostek), 37. Toman (Slavík, Gebauer), 47. Tomášek (Andrýsek). Vyloučení 5:7, bez využití, oslabení 1:0. Třetiny 1:0, 1:2, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Horehleď, Kříž, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Piluša, Antonovič.

Očima trenéra
Chtěli jsme potvrdit vítězství z Havířova třemi body, ale vzhledem k průběhu bereme i dva. Škoda že jsme zpočátku soupeři nedokázali odskočit o dvě branky. Trestná střílení speciálně netrénujeme, ale měli jsme šťastnou ruku.

1. Havířov    19    13    3    0    3    75:44    45
2. Prostějov    19    13    0    1    5    76:43    40
3. Karviná    19    11    1    2    5    75:53    37
4. Opava    19    11    1    2    5    73:55    37
5. Přerov    19    12    0    1    6    66:52    37
6. Vsetín    20    10    2    0    8    59:56    34
7. Val. Meziříčí    19    8    3    1    7    60:59    31
8. Fr.-Místek    19    5    0    2    12    47:67    17