Buřič se Ševelou: Jen prohrávat rozhodně nechceme!

Buřič se Ševelou: Jen prohrávat rozhodně nechceme!
Uherský Ostroh Sport 01 / 10 / 2011

S novou trenérskou dvojící vstoupí do letošního ročníku krajského přeboru hokejisté Uherského Ostrohu

Tým doznal v letní přestávce velkých změn, když odešla či skončila řada zkušených hráčů. Trenérská dvojice se bude muset obejít bez Radka Zalubila, Radka Uherka, Davida Bauera, Martina Bříštěly a zejména kapitána Tomáše Němčického.
Trenérská dvojice vyráží na svou již čtvrtou společnou štaci, poprvé se však ocitne mimo Hodonín. V minulých letech působilo duo Buřič - Ševela nejprve šest let u tamní juniorky, poté bylo půl roku u družstva mužů, se kterým se umístilo na šestém místě druholigové tabulky, následoval návrat do juniorky a nyní vedla cesta do sousedního okresu.
Jak jste se vlastně ocitli v Uherském Ostrohu?
Buřič: Sami jsme byli oslovením z Uherského Ostrohu překvapeni. Myslel jsem, že tady povede tým i v nadcházející sezóně Roman Němčický, kterého znám ještě z dob, kdy jsme spolu hrávali ve Zlíně. Důvody výměny neznám, možná však sehrálo roli, že zde již určité vazby vznikly díky tomu, že v uplynulém ročníku hrálo za Ostroh několik hráčů Hodonína.
Dá se tedy předpokládat, že ostrožský tým posílí Hodoňáci i letos?
Ševela: Na to je zatím těžké odpovědět, protože ani v Hodoníně není dostatek hráčů, a tak tam hrají hodně kluci z Brna. Úvahy však samozřejmě jdou i tímto směrem a navíc vím, že tady byla i dobrá spolupráce s Uherským Hradištěm. Základ ovšem chceme stavět na místních hokejistech.
Do jaké míry se změnil oproti loňsku kádr Uherského Ostrohu?
Buřič: Podle toho, v jaké sestavě jsme odehráli první přípravný zápas v Kroměříži, tak velmi podstatně. Vždyť jsme tam nastoupili pouze se třemi hráči loňského kádru. Příležitost dostali především junioři.
Ševela: Byli jsme však ujištěni, že hodně kluků z loňského kádru bude hrát, měli scházet jen v Kroměříži. Například dnes (rozhovor byl dělán těsně před druhým přípravným utkáním s Brumovem-Bylnicí - pozn. red.) došlo již šest kluků, kteří v prvním zápase nehráli.
Jak to zatím vypadá s tréninkovou morálkou a účastí?
Buřič: Nemůžeme si stěžovat, že by tady bylo málo hráčů. Na každém tréninku jsme schopni sestavit tři či čtyři pětky. Problém ovšem je, že se hráči velmi točí. Pět hráčů, kteří dojdou na jeden trénink, nahradí jiných šest na následujícím tréninku. To nám dělá samozřejmě problémy a tým jsme vlastně ještě ani jednou neměli celý pohromadě.
Ševela: Pokud chceme něčeho dosáhnout, tak je potřeba určité pravidelnosti. Je jasné, že budeme oproti předchozí sezoně slabší, ale to neznamená, že bychom chtěli jen prohrávat. Mohu s potěšením říci, že nálada v týmu je dobrá a hráči mají chuť bojovat, to si cením.
Máte již nyní představu, jak často budete trénovat?
Buřič: Začali jsme se třemi tréninky týdně. Uvidíme, jak to dlouho kluci vydrží. Pokud by to bylo moc, rozhodně to nebudeme lámat přes koleno a upravíme proces na dva tréninky, jak na to Ostrožané až dosud byli zvyklí. Představou je, že každý, kdo bude chtít hrát, bude muset absolvovat alespoň předzápasový trénink, protože úplně bez přípravy to jednoduše nejde.
Ševela: Sami si musíme zvykat na krajský přebor. Tady je to úplně jiné než ve druhé lize, je to hodně o dobrovolnosti a ne o povinnosti. Kluci hrají pro zábavu a berou to jako koníček. Je nám jasné, že je pro ně prioritní práce a hokej tady nikoho neživí.
Ve kterých místech tabulky by se Ostroh měl pohybovat?
Buřič: Na tyhle dotazy je zatím velmi brzy. Určitě nebudeme stačit na nejlepší týmy, jako je Brumov-Bylnice, který se výrazně posílil (to ještě trenér nevěděl, že přípravný zápas právě s tímto soupeřem Ostrožané vyhrají 5:2 - pozn. red.), ale taky určitě nebudeme chtít hrát ani druhé housle. Každý je porazitelný a je to hodně o bojovnosti, disciplíně a řádu.
Ševela: Nikdo nechce jen prohrávat a navíc Uherský Ostroh je hokejové město. Víme, že to bude těžké, ale určitě se pokusíme předvádět zajímavý a atraktivní hokej.

autor: HYNEK ZDENĚK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace