Byly zralé na ručník!

Praha Sport 08 / 02 / 2011

Volejbalistky Slovácké si koledují o problémy

Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště hazardují s prvoligovou příslušností! Na prahu play out totiž totálně propadly na palubovce FTVS Praha, a hlavně výkon ve druhém zápase si za rámeček nedají. Po prvním prohraném se jejich hra rozsypala jako domeček z karet...
Praha - Uh. Hradiště 3:2 (-10, 21, 21, -20, 13)
Hradišťanky odjely do Prahy i s posilou Lucií Skřičkovou, která má bohaté zkušenosti z extraligových juniorek a přichází jako farmářka z Přerova. A hostující výběr odstartoval jako z partesu, když soupeřky ničil tvrdým servisem a nekompromisním útokem. Set 25:10 hovoří za vše. „Pražanky byly na kolenách, ale jejich rozpoložení jsme nevyužili, a naopak je vlastními individuálními chybami vrátili do hry. Když se holky probraly, prohrávaly 1:2 na sety,“ kroutí hlavou kouč Petr Pietropaolo. Jeho soubor se ještě vzchopil, přidal na bojovnosti v poli, a chytrou hrou Vitáskové a bloky Vicenové s Krystové dovedl zápas do zkrácené hry.  Jenže v ní byly šťastnější Pražanky.
Praha - Uh. Hradiště 3:0 (25, 18, 9)
Před odvetou byly Hradišťanky vyburcované, odhodlané na palubovce vypustit duši a zvítězit. Jenže elán jim vydržel jen jeden set, který ztratily po dvou nevyužitých setbolech... „Prvním setem zápas skončil. Holky totálně vypadly z role, odešel jim příjem podání, bloky a hlavně útok. Chvílemi to vypadalo, že hrají volejbal poprvé... A nezabíralo vůbec nic, míchání se sestavou ani s posty. Kdyby to šlo, hodím na hřiště ručník,“ posteskl si kouč. „Musíme se rychle oklepat, za týden hostíme Jaroměř. Jinak je s první ligou zle,“ zvedá varovně prst Pietropaolo.
UH. HRADIŠTĚ: Krystová, Vicenová, Nováková, Skřičková, Močičková, Vitásková, Pavlíčková, Horáková, Němcová.