Čaroděj Oharek, derby pro „áčko“

Slovácko Sport 16 / 10 / 2014

Hokejisté Uh. Hradiště si připsali první vítězství v soutěži, když v zápase výborné úrovně porazili Šumperk 5:3. Radoval se i Uh. Ostroh. Rozporuplné pocity mají po místním derby v Uh. Brodě.
Uh. Brod A - Uh. Brod B 6:2
Historicky první ostré derby mezi brodskými týmy vyznělo podle očekávání pro „áčko“, které však mladíkům nenasypalo ostudný ranec gólů. Kouč prvního týmu Roman Uhříček totiž nechal odpočívat hned šest hráčů základní sestavy (Kubiš, Peterka, Obadal, Hlatký, Krucký, Málek) a navíc svěřenci Františka Vaňka předvedli velmi dobrý výkon.
I když „áčko“ otevřelo skóre už v první minutě a v deváté vedlo 2:0, soupeř se nepoložil, ve druhé části snížil a měl šance i na vyrovnání. Jenže po dalších gólech si favorit už vítězství bezpečně pohlídal. „Škoda. Kdybychom ve druhé části srovnali krok, možná by zkušení hráči znervózněli. Ale po dalších brankách v naší síti už si áčko vítězství pohlídalo,“ uvedl Vaněk. „Kluci nehráli úplně naplno, nedohrávali souboje, pojali to trošku jako přátelák. Ale výkon mladíků z béčka musím ocenit, chtěli se ukázat, což je jenom dobře,“ komentoval duel Uhříček. Branky: Holík 2, R. Doležálek, Šiller, Okénka, Kojecký - Klusák, Bujáček. Třetiny 2:0, 2:1, 2:1.
UH. BROD A: Kučera - Surý, Heča, D. Doležálek, Woska, Vodák, Pšeja - R. Doležálek, Holík, Šiller - Kojecký, Gergela, Pospíšil - Bařinka (Kociňák), Novák, Okénka.
UH. BROD B: Obal - Ďurica, Adami, Vyoral, Mravko, Maršálek, Hurta - Pavlůsek, Hladiš, Chovanec - Hlavica, Klusák, Fládr - Vaněk, Bujáček, Kovář - Gahura, Bartoš.

Uh. Hradiště - Šumperk 5:3

Hrdinou zápasu a strůjcem premiérového vítězství Uh. Hradiště v sezoně se stal gólman Vlastimil Oharek, který předváděl chvílemi neuvěřitelné zákroky. Svůj tým podržel hned na začátku, kdy si Hanáci vypracovali několik šancí, ale na strážce svatyně nevyzráli. A tak si vzali slovo domácí, kteří během dvou minut odskočili na 2:0. Jenže ve 28. minutě se začínalo od nuly. „Kluci se ale oklepali a v poslední minutě převážili misky vah na svou stranu, když se prosadil Kotačka. Jeho trefa prakticky rozhodla, nakopla nás a závěr jsme odbojovali,“ uvedl Lukáš Kašný, kouč Uherského Hradiště.
Šumperk sice ještě jednou srovnal krok, ale jeho naděje na bodový zisk uhasil v přesilové hře Studený. Když pak hosté odvolali brankáře, sekundu před koncem pečetil domácí vítězství Fridrich. „Všichni hráči mají můj obdiv, Oharek v bráně chvílemi opět čaroval. Poděkování však patří i fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a vytrvale nás povzbuzovali,“ zdůraznil Kašný.
Domácím fanouškům se Oharek a spol. opět představí až 28. října. V souboji s Uničovem představí nové dresy s logy sponzorů a partnerů. Branky: Šrenk, Schuster, Kotačka, Studený, Fridrich. Třetiny 2:0, 1:2, 2:1. 300 diváků
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Rozhon, Lažek, Müller, Foltýn, Kršjak - Horehleď, Lašák, Hrabec - Schuster, Kotačka, Karpíšek - Haničinec, Šrenk, Nohál - Ondra, Fridrich, Burša.
Uh. Ostroh - Rosice 6:5
Ostrožané se ujali vedení už ve 44. vteřině zásluhou Klimoviče, ale hosté o minutu později z brejku srovnali. V 6. minutě už vedli. Vzápětí ale předvedli ukázkovou akci Beneš s Ťokem a ve 14. minutě poslal Beneš domácí opět do vedení. Houpačka pokračovala. Hosté ve 22. minutě odskočili na 3:5, aby mezi 26. a 30. minutou Antonovič vyrovnal. Ve třetí třetině nevyužil trestné střílení domácí Marek Kučera, takže vítěze určily až nájezdy. V nich kraloval Vaněček, který nejdříve vyrovnal na 2:2 a ve 22. sérii rozhodl o vítězství Ostrožanů. Branky: Antonovič 2, Klimovič, Ťok, Beneš, rozh. nájezd Vaněček. Třetiny: 3:3, 2:2, 0:0.
UH. OSTROH: Vlachynský, Šivel - Vaněček, Šudoma, Nevídal, Kučera R., Rapant, Bachan - Antonovič, Klimovič, Hrbatý - Čápek, Ťok, Beneš - Lenkovič, Galuška, Fojtík - Šlapák, Kučera M., Větříšek.

autor: ceh, hol, bri