Čeká je baráž o I. ligu

Uherský Brod Sport 12 / 04 / 2018

Florbaloví dorostenci 1.AC Uherský Brod v závěrečném turnaji Zlínské ligy v Holešově nezaváhali, uhájili první místo před dotírajícím FBC SLOVÁCKO a zajistili si postup do baráže o I. ligu, nejvyšší dorosteneckou soutěž v Česku.
„I když nás čekali papírově slabší soupeři, turnaj se kvůli několika absencím neobešel bez komplikací. Už v první třetině úvodního zápasu se Slušovicemi navíc odstoupil s pochroumaným kotníkem Martin Ležatka a po faulu skončil v nemocnici s vykloubeným loktem Filip Horák,“ informoval Zdeněk Moštěk, brodský kouč.
Jeho družina si ale baráž vzít nenechala. Slušovice porazila 11:3 a domácí Holešov dokonce 17:3, když zápas byl dramatický jen v závěru první třetiny, v němž pořadatelský výběr snížil na 1:2. „Kluci pak ale rozjeli kombinační smršť a sázeli jeden hezký gól za druhým,“ podotkl Moštěk.
Broďané tak rozprášili naděje druhého FBC SLOVÁCKO, který sice rovněž dvakrát vyhrál (Zlín 7:6, Val. Klobouky 7:2) a má stejný počet bodů jako vítěz, ale v jeho neprospěch rozhodly horší vzájemné zápasy.
Borce od Olšavy tak čeká baráž o první ligu, ve které za 14 dní vyzvou Hornets Brno.
UH. BROD: Buráň - Souček 4, Kouřil 10, M. Ležatka 1, D. Ležatka 6, Brauner 2, David 1, Antonín 3, Nevařil 1, Šmíd, Novotný, Mikeska, Horák.