Hokejisté Uh. Hradiště musí o druholigovou jistotu ještě bojovat

Hokejisty Uherského Hradiště čeká jen boj o záchranu. Finiš základní části druhé ligy totiž nezvládli, když nezískali ani bod a zakotvili na předposlední čtrnácté příčce.
Uh. Hradiště - Hodonín 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)
Kdo se postaví do hradišťské klece? To byla nejčastější otázka před úvodním bully. Kůdela, nebo Štefl? Odpověď? Oharek! Kůdelu už totiž odmítla pustit mateřská Olomouc a Štefl se údajně zranil, tudíž zůstal v Třinci...
I s Oharkem v bráně začali domácí s otevřeným hledím, jenže se nevyvarovali faulů, které jim v konečném důsledku zlomily vaz... Jako první předvedl zbytečný útočný faul Sladký a za 80 sekund se poprvé měnilo skóre. Knebl ujel po pravém křídle, natlačil se před branku a za pomoci brusle vracejícího se obránce Beni šokoval čtyři stovky hodonínských fanoušků! Ještě v probíhající přesilovce však Drtiči vyrovnali, když projel obranou jako nůž máslem Rehuš a blafákem nedal Oharkovi šanci. Další zbytečný faul přišel v 8. minutě, v níž si Pochylý neodpustil atak brankáře a šel za katr. Špokovu šanci však Oharek lapil. Hostující útočník už víc nepředvedl, ve 13. minutě krvavě fauloval Krystýnka a nabídl soupeři pětiminutovou přesilovku, která nezůstala nevyužita. Po parádní kombinaci na jeden dotek zametl puk do prázdné kapitán Andrýsek.  Jenže pak se „blýskl“ nedovoleným bráněním Pšeja a hosté znovu srovnali krok.
Do druhé části vlétli aktivněji Hradišťští, ale  jako blesk z čistého nebe udeřilo na druhé straně, pavouky z Oharkovy klece vymetl Salajka. O osudu zápasu nakonec rozhodlo pouhých 11 sekund. V čase 28:55 Antonovič vyrovnal, jenže sudí gól neuznal kvůli vyššímu počtu domácích hráčů na ledě... a za jedenáct sekund z nabídnuté přesilovky Hodonín odskočil na dva góly. A když pak čtyři sekundy před druhou sirénou udeřil potřetí, nebylo co řešit. Závěrečná třetina se dohrávala jen z povinnosti a de facto už byla jen exhibicí rozhodčího Klimeckého, který rozdával dvouminutové tresty jako karty v mariáši... Branky a nahrávky: 5. Knebl, 14. Andrýsek (Antonovič, Vodák), 59. M. Rapant (Sladký, Mikeš). Vyloučení 10:11, využití 1:3, oslabení 1:0, 950 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Sladký, Matula, Krystýnek (13. Vodák), Pšeja, Stašek (41. Šudoma), J. Rapant - Červenka, Mikeš, Knebl - Sakrajda, Andrýsek, Antonovič - M. Rapant, Kotačka, Pochylý - Schuster, Karpíšek, Kundera.
Přerov - Uh. Hradiště 8:4 (2:3, 3:1, 3:0)
Ani případné vítězství Andrýska a spol. na Hané už jejich osud nemohlo změnit. I tak se ale prezentovali minimálně v prvních dvou třetinách velmi dobrým výkonem.
Skóre sice otevřel v přesilovce domácí Hanák, který protlačil puk za záda brankáře Štefla, jenže ještě do první sirény se misky vah převážily na hradišťskou stranu. Kotačka ještě chybu obránců nepotrestal, ale ve 12. minutě zafungovala spolupráce Sakrajdy s Kneblem, na kterého zívala poloprázdná brána. Zubři se z rány ještě neoklepali a už prohrávali, za 58 sekund pálil Antonovič, jeho ránu gólman Tihlář neudržel v lapačce a puk zapadl za brankovou čáru. Domácí pak sice ještě srovnali, ale do kabin šli v lepší náladě hosté, kteří Sakrajdou využili přesilovku.
Do druhé třetiny vtrhl favorizovaný Přerov jako uragán a ve 22. minutě vyrovnal. Jeho snažení neotupila ani přesilovka soupeře, která vyzněla do ztracena. Jak se nakládá s početní výhodou, Hanáci soupeři předvedli hned dvakrát. Pátý gól z hokejky Kotáska rozlítil brankáře Štefla, který zuřivě mlátil holí do konstrukce brány... Hosté se však ještě vrátili do hry, když ve 37. minutě přerovská obrana zapomněla na Mikeše, který Tihlářovi nedal žádnou šanci. Třetí dějství zahájil střelecký pokus Mikeše, ale pak už tvrdili muziku domácí, kteří za Šteflova záda poslali puk ještě třikrát. Branky: 12. Knebl (Sakrajda), 13. Antonovič (Vodák), 20. Sakrajda (Sladký), 37. Mikeš (Sakrajda). Vyloučení 4:7, využití 3:1, 1600 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Štefl - Sladký, Matula, Pšeja, Vodák, Stašek, J. Rapant, Šudoma - Knebl, Mikeš, Sakrajda - Antonovič, Andrýsek, Karpíšek (21. Kundera) - Schuster.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH