Čeká nás zkouška ohněm

Čeká nás zkouška ohněm
Uherské Hradiště Sport 10 / 09 / 2014

Pomalu se začíná přibližovat největší fotbalový svátek příštího roku na Slovácku - EURO U21, na jehož uskutečnění se bude podílet společně město Uherské Hradiště a 1.FC Slovácko. Za slováckou metropoli má fotbal na starosti místostarosta Stanislav Blaha.
Jste členem statutárních orgánů klubu. Co z této vaší funkce vyplývá pro město? Můžete například konzultovat či připomínkovat změny v hráčském kádru?
Hradišťský fotbal dostává od města dotace a je provozovaný v městských prostorách. Moje role je čistě kontrolní. Ale kdo má, nebo nemá v týmu hrát, do toho se nevměšuji. A i když mě fotbal baví, nemám v tomto směru ovlivňování naprosto žádné ambice. A tak je to myslím i v pořádku.
Město přispívá poměrně významnou částkou do rozpočtu klubu. Jak jste spokojen s mírou reprezentace města samotným klubem a jaký vidíte přínos prvoligového fotbalu pro Uherské Hradiště?
Fotbalový klub reprezentuje město jednak v médiích, už třeba tím, že každý týden se hraje a média o tom informují. A potom, a v tom vidím hlavní význam, jsou hráči klubu vzory pro mládež a ta má potom díky jejich úspěchům chuť taky sportovat. A to je paráda!
Jaké vidíte možnosti spolupráce mezi 1.FC Slovácko a městem Uherské Hradiště do nejbližší budoucnosti?
Čeká nás, jak se říká, zkouška ohněm, prověření naší vzájemné spolupráce při mistrovství Evropy hráčů do 21 let, kdy to bude vyžadovat od obou stran velmi těsnou spolupráci.
Od začátku sezóny se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty rozbíhá čilý pracovní ruch. Nad stavebními úpravami i financováním celého projektu se dlouho vznášel jeden velký otazník. Podařilo se otázku zodpovědět?
Největším oříškem bylo zjistit, kdo může být příjemcem dotace, jestli město, nebo klub. Ukázalo se, že i když logicky by to mělo být jako majitel stadionu město, vhodnějším příjemcem podle dotačního režimu je fotbalový klub. Město proto podniklo všechny potřebné kroky pro to, aby fotbalové občanské sdružení mohlo být investorem, a tedy čerpat dotace. Naše úloha je dnes opět kontrolní. Kontrolujeme, zda vše probíhá řádně podle investičního záměru. Situaci s dotací ještě zkomplikovaly personální změny, které na ministerstvu po volbách proběhly. Ale v současné době se zdá, že si vše už takříkajíc sedlo, a je tedy zdárně vyřešeno, stavební práce byly zahájeny a směřujeme k tomu, aby se EURO U 21 2015 odehrálo na novém stadionu, tedy na stadionu po zásadní rekonstrukci.
EURO U21 2015 není jen fotbalové dění přímo na stadionu, ale také příležitost pro prezentaci celého města před zahraničními fanoušky. Jak se město připravuje na invazi fotbalových fanoušků z ciziny?
Samozřejmě že je to obrovská příležitost pro zviditelnění města i pro lidi, obchod a služby v něm. Bude to bezesporu v oblasti cestovního ruchu velká akce.
Naše město nejednou prokázalo, že umíme takové velké akce zvládat na jedničku. Už dnes je vytvořená pracovní skupina, která se tomuto projektu věnuje. Ale na detaily je ještě brzo, nechme je ještě dozrát. Každopádně věřím, že se Uherské Hradiště své hostitelské role ujme s důstojností a půvabem sobě vlastními.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace