Čekání je u konce, vyhráli v Napajedlích

Staré Město Sport 27 / 10 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město se dočkali premiérového vítězství po sestupu do II. ligy. Čekání ukončili v krajském derby na palubovce Napajedel, kde ovládli první vzájemný duel. Ve druhém už ale nezískali ani set.

Napajedla - STARÉ MĚSTO 1:3

Staroměstští vsadili na zkušené duo Maděra, Koláček, které v základní šestce doplnili mladí hráči. Od úvodu však měli mírně navrch domácí, kteří těžili i z nedůrazu soupeře v útoku. Kouč Petr Karabec tak za stavu 19:17 vystřídal mladého nahrávače Kváče zkušeným Kamlerem a obraz hry se zásadně změnil. Set už sice hosté ztratili, ale od druhého jasně dominovali. Zlepšila se souhra se smečaři a spolu s kvalitním servisem Maděry s Gálíkem se zrodilo vyrovnání. Podobný průběh měly i zbylé dva sety, hosté tak potvrdili roli favorita a připsali si úvodní tříbodové vítězství. Sety 23, -18, -22, -17.

Napajedla - STARÉ MĚSTO 3:0

Do odvety Kamlera s Maděrou vystřídali mladíci Kváča s Kročou a mladý tým vyrovnané koncovky setů nezvládl. Úvodní sadu rozhodla pětibodová šňůra domácích od stavu 9:8, kdy trestali chybu VSK na příjmu i v útoku. V dalším průběhu zápasu se projevila nezkušenost mladých hostujících hráčů, kteří sice průběžně vedli, v závěru setu 18:16, ale vlastními chybami a nejistotou v útoku vysadili soupeře na koně. Třetí set byl obdobný, takže zkušenější domácí dospěli k hladkému vítězství. Trenér Karabec postrádal zkušeného blokaře Skybu, kterého zdravotní problémy vyřadily ze hry na delší dobu. Sety 20, 22, 21.

STARÉ MĚSTO: Kváč, Vitásek, Gálík, Žák, Maděra, Koláček, libero Bláha. Střídali Kamler, Kroča, Bilanský, Brády.

1. Holubice         4             1              0             1              15:7        14

2. Morávka         4             1              0             1              15:7        14

3. Šlapanice       4             0             0             2             14:6       12

4. Sokol Brno    3             1              0             0             12:3        11

5. Nový Jičín      2             1              2             1              13:12      10

6. Kojetín            2             1              1              0             11:6        9

7. Kometa Brno               2             0             1              3             10:12      7

8. Staré Město 1              0             1              4             6:16       4

9. Napajedla      1              0             0             5             5:15        3

10. Palkovice     0             0             0             6             1:18        0