Čekání trvá, VSK veze jen bod

Staré Město Sport 30 / 10 / 2015

Šest zápasů, tři body. Taková je bilance prvoligových volejbalistů VSK Staré Město, kteří stále čekají na první vítězství za tři body. Bez dvou zraněných smečařů základní sestavy Maděry a Motyčky se jej nedočkali ani o víkendu.
MFF Praha - St. Město 3:2
Pražané získali v úvodu šestibodový náskok (10:4), který si udržovali až do koncovky 20:14. Hosté pak sice při servisu Truonga snížili až na rozdíl bodu, jenže následně chybovali a set získali vysokoškoláci. Druhý set rozhodla zkušenost hráčů kolem kapitána Kmenta, kteří v dramatické koncovce od stavu 19:18 utekli na 23:21 a dobrou obranou na síti proměnili hned první setbol. V dobrém výkonu borci ze Širůchu pokračovali i ve třetím setu, minimálně chybovali a po zásluze šli do vedení 2:1 na sety. Divoký průběh 4. setu rozhodly šňůry domácích na servisu, když přihrávající hráči VSK se dopustili řady chyb.
Rozhodující tie-break byl vyrovnaný, hosté ještě v koncovce vedli 12:11, ale po další nepřesnosti na přihrávce Pražané otočili a za stavu 14:13 proměnili mečbol, který však podle hostů potvrdil chybný verdikt rozhodčího. Sety 22, -21, -20, 14, 13.
Turnov - STARÉ MĚSTO 3:1
V Turnově už nehrál nahrávač Truong, za kterého zaskočil uzdravený Kamler. Hosté začali odvážně na servisu a několika bodovými šňůrami získali tříbodové vedení, které si udrželi až do vítězné koncovky. Ve druhém setu ale záhy ztráceli a dalšími chybami na příjmu i v útoku darovali soupeři vyrovnání. Ještě horší výkon pak podali ve třetí sadě, která byla jasnou záležitostí domácích. Šanci na zvrat měli Staroměstští ve 4. setu při vedení 16:14, jenže domácí přitvrdili na servisu a třemi tříbodovými šňůrami zápas definitivně rozhodli. Sety -22, 17, 12, 21.
STARÉ MĚSTO: Kment, Truong, Janečka, Skyba, Kvapilík, Bláha, libero Vičar, střídali Kamler, Adamec, Nesrsta.