Uherské Hradiště Sport 06 / 02 / 2018

Hobro IK - 1.FC Slovácko 3:2 (2:2)
Branky 1.FC Slovácko: 5. Machalík, 15. Šumulikoski ( z penalty)
Sestava 1.FC Slovácko: Heča (60. Trmal) - Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek - Kubala, Sadílek, Šumulikoski, Machalík, Havlík - Sikharulidze.

Slovácko má na finálním soustředění v Turecku za sebou první herní test a hned jím byl dvojzápas se silnými soupeři. V sobotním dopoledni nejprve změřilo své síly se čtvrtým celkem dánské ligy IK Hobro, se kterým mu mimořádně vyšel vstup do utkání, když po čtvrthodině hry vedlo 2:0, ale své vedení neudrželo. S výkonem jsem nebyl spokojen. Hráli jsme sice poprvé s Krejčím na stoperovi a Kubala zaskočil za indisponovaného Petra na levém křídle, ale v naší hře byla spoustu nesystémových věcí. Bylo vidět, že vázne součinnost a souhra, mračil se na dálku trenér Michal Kordula. Přestože mělo Slovácko v utkání několik zajímavých brankových příležitostí a ve vyrovnaném závěru mohl o vítězství rozhodnout Sadílek, pravidlo Nedáš, dostaneš potvrdil v 89. minutě Gronning a Kordulovi svěřenci odešli s prázdnou.

Vardar Skopje - 1.FC Slovácko 2:2 (1:1)
Branky 1.FC Slovácko: 42. Zajíc, 82. Daníček
Sestava 1.FCS: Daněk (60. Trmal) - Vasiljev, Hofmann, Šimko, Reinberk (36. Havlík (63. Kubala) - Rezek, Daníček, Janošek, Hellebrand (46. Sadílek), Navrátil - Zajíc.

Za čtyři hodiny po dopoledním duelu s Dány vyběhla jiná jedenáctka proti makedonskému účastníkovi Evropské ligy Vardaru Skopje a průběh zápasu byl opačný. Slovácko tahalo od úvodu za kratší konec. Na inkasovanou branku Stojcevskiho ze šesté minuty odpověděl před přestávkou ranou z těžkého úhlu Zajíc a těsně před koncem dokázal tvrdou ranou opět srovnat skóre Daníček. Ve druhém zápase byla součinnost týmu mnohem lepší a i naše hra byla rychlejší. Měli jsme spoustu šancí a zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel se nám zranil Petr Reinberk a Patrik Hellebrand, takže na hřiště museli hráči, kteří měli v nohách dopolední utkání, což určitě zápas ovlivnilo, ale i tak jsme podali lepší výkon než v dopoledním zápase, uvedl pro klubový web přímo z Turecka Michal Kordula.