Cennou plichtu zalilo zklamání

Hluk Sport 10 / 10 / 2021

Zasloužená remíza a zbytečná porážka. Tak je možné charakterizovat start prvoligových stolních tenistek KST Hluk do nové sezony, ve kterém se představily na půdě Ústí nad Orlicí a „céčka“ SK Dobré.

Hlučanky vyrazily do východních Čech ve složení Štěpánka Vrzalová, Klára Malíková a Kateřina Hnátková, která v týmu hostuje ze Vsetína. „I když jsme vlastně celý zápas dotahovaly, nakonec si zaslouženě vezeme dva body za remízu. Holky po roční pauze předvedly pěknou hru, plnou dlouhých tvrdých výměn. Byla znát důkladná příprava,“ těší Moniku Vybíralovou, zkušenou trenérku prvoligových žen. Její družina už prohrávala 3:5, ale finiš zvládla, když nejdříve nejmladší členka týmu Vrzalová snížila a remízu zajistila o rok starší Malíková, kterou nezlomil ani bleskurychle prohraný první set.

Z Dobrého se ale Hlučanky vrátily s nepořízenou, když prohrály vysoko 2:8. „Výsledek byl zklamáním, určitě šlo aspoň remízu uhrát,“ je přesvědčená Vybíralová. Už v úvodní čtyřhře Hnátková s Malíkovou srovnaly z 0:2 na 2:2 a měly soupeřky na lopatě, ale nakonec pátý set nejtěsnějším možným rozdílem prohrály. „A bohužel jsme prohrály ještě i další tři pětisetové bitvy, což se na hráčkách podepsalo,“ uvedla trenérka.

Zrcadlo výsledků: Ústí nad Orlicí - Hluk 5:5, Vrzalová 2, Hnátková 2, Malíková, Dobré C - Hluk 8:2, Hnátková, Vrzalová.