Cenný bod trefil exligový Ondřejka

Strání Sport 27 / 09 / 2020

Fotbalisté FC Strání ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Hranic a vezou z horké půdy cenný bod, o který se postaral exligový Václav Ondřejka. Remíza má o to větší váhu, že hosté přijeli výrazně oslabeni.

Divize

Hranice - Strání 1:1

Kouč Jan Kameník dlouhodobě postrádá Salaye s Gardianem, nově k nim přibyli i Hruboš a sourozenci Čaňovi. Šanci tak dostal i dvacetiletý Leskovjan, který přišel před týdnem ze Vsetína. A tak není divu, že hosté sázeli hlavně na defenzívu, což ostatně dokládá i rozestavení 5-4-1.

Straňané však inkasovali už v 15. minutě po tečované střela Šišláka. Jenže nepanikařili a už za sedm minut vyrovnali, když po standardní situaci dorazil míč za Tomečkova záda pohotově Ondřejka. Po zbytek zápasu už bylo šancí jako šafránu, největší měli asi v samotném závěru hosté, ale jeden z obránců byl proti. „Remíza je spravedlivá, bod bereme. Kluci zápas perfektně odpracovali směrem dozadu, jinak každý chvilku tahal pilku, hrálo se nahoru dolů. Šlo o to, jestli dá někdo gól,“ uvedl Kameník. Jeho tým po vyrovnání vsadil na rychlé protiútoky, ale většina z nich končila už před šestnáctkou. „Vázla nám finální přihrávka. Ale Hranici jsou opravdu kvalitním týmem, silným na balonu, bylo těžké je dostupovat,“ pochválil soupeře straňanský kouč. Branka: Ondřejka. Poločas 1:1.

STRÁNÍ: Popelka - Holík, Horňák, Čtvrtníček, Leskovjan, Jahoda - Bruštík (70. Palík), Silnica, Spáčil, Michalec (81. Kolaja) - Ondřejka (90. Pavluš).