Cenný bod trefil Gago

Strání Sport 23 / 04 / 2022

Fotbalisté FC Strání po zbytečné domácí porážce od Holešova urvali cenný bod na půdě devátého Bzence, kde byli většinu zápasu nebezpečnějším týmem a měli blíže k vítězství. Kouč Juraj Bútora si však ještě musí počkat minimálně do soboty, kdy jeho tým hostí Kozlovice.

Bzenec - Strání 1:1

Straňané začali zakřiknutě, nechali soupeře dýchat a v 11. minutě pykali. Dlouhý centr z levé strany, kterému předcházely opakované ztráty hostí ve středu hřiště, trkl z malého vápna hlavou do sítě Knotek, u jehož hlídání nemají čisté svědomí Horňák s Holíkem. Brankář Pjajko si sice na míč sáhl, ale radosti soupeře nezabránil. Gól borce ze Zelniček probudil z letargie, přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a tlačili se konečně do šestnáctky. Holík ještě trefil jen náruč gólmana a průnik Leskovjana včas uhasila obrana. Strání se dočkalo v 17. minutě, v níž Palík našel po rohovém kopu na přední tyči Gaga, na jehož hlavičku byl Zeman krátký. Zimní posila z Bojkovic se tak dočkala premiérové trefy ve žlutočerném dresu. Jen krůček vzápětí chyběl k obratu Holíkovi. Hosté byli i nadále nebezpečnější, domácí hrozili většinou jen ze standardních situací.

Ve druhé půli se hrálo hlavně mezi šestnáctkami, s přibývajícím čase se oba týmy spokojily s bodem. Branka: Gago. Poločas 1:1

STRÁNÍ: Pjajko - Řihák, Palík, Horňák, Hnilo (90.+4. Bartošek) - Holík, Silnica, Leskovjan (80. Sedáček), Matúš, Spáčil (90. Bobčí) - Gago.