Cenný skalp, zápas ovlivnilo slunce

Staré Město Sport 24 / 01 / 2024

Druholigoví volejbalisté VSK Staré Město si připsali cenný skalp, když v domácí hale udolali po pětisetovém dramatu OU Ostrava, druhý tým průběžné tabulky. V odvetě však stejným poměrem Severomoravanům podlehli.

STARÉ MĚSTO - Ostrava 3:2

Utkání bylo vzácně vyrovnané, rozhodoval hlavně servis. Staroměstští tak nejdříve vedli 8:6, následovala šestibodová šňůra hostů a v závěru setu ujeli domácí na 22:17, když sérií pěti bodů ze servisu změnil skóre univerzál Kittel. Koncovku už Karabcovi boys zvládli. Obdobný průběh měl i druhý set, jehož závěr patřil hostům. Utkání ovlivnilo sluníčko, které dělalo velký problém přihrávajícím hráčům. Vždy tak prohrál tým, kterému svítilo slunce proti příjmu, což se nezměnilo ani v dalších dvou setech. O osudu zápasu tak rozhodoval tie break. Zlom přišel za stavu 5:6, když podávající Skyba sérií plachtících servisů otočil na 10:6, a závěr si domácí pohlídali. Sety 23, -22, 22, -22, 10.

STARÉ MĚSTO - Ostrava 2:3

Odveta nabídla stejné drama, první set rozhodla až koncovka, v níž hosté využili hned první setbol. Po vyrovnaném začátku druhého setu se od stavu 4:3 prezentoval výborným servisem Kittel, který zařídil vedení VSK 7:4. Náskok si domácí udržovali až do koncovky, kterou uhráli po úspěšném bloku. Obdobný průběh měl i třetí set. Domácí tak měli na dosah tři body, ale ve čtvrté sadě měli jen minimální náskok, aby nakonec nejdříve odvraceli dva setboly a vzápětí neproměnili mečbol. Opět se tak hrál tie break, ve kterém Staré Město v koncovce vedlo 10:8, ale chybami v poli i na síti darovalo vítězství soupeři. Sety -23, 21, 22, -26, -13.

STARÉ MĚSTO: Ferenec, Kroča, Bednařík, Kittel, Dřímal, Skyba, libero Bláha. Střídali Jančář, Kostík.