Černá série skončila!

Uherský Brod Sport 08 / 02 / 2018

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod se po šesti porážkách za sebou v sobotu konečně dočkali vítězství, když na domácí palubovce porazili hlavně zásluhou parádní třetí čtvrtiny čtvrté Husovice. A včera pak ještě přidali kontumační triumf nad Černovicemi.

UH. BROD - Husovice 85:61
Kouč Dušan Balija měl konečně k dispozici neočesanou sestavu, včetně Jiřího Kratěny, jehož přítomnost vždy zrychlí brodskou hru. Začátek byl však kupodivu ospalý. „Brňané přijeli jen v šesti, takže začali doslova pochodovým basketbalem, čemuž jsme se, čert ví proč, přizpůsobili… Úvodní část tak byla pro fanoušky nudnou podívanou,“ podivoval se Ivo Mikulec, předseda brodského klubu. Ve druhé části domácí vytáhli obranu, čímž soupeře nutili k zrychlení hry a většímu pohybu. Jenže těsná obrana přinášela i více faulů. Jelikož nabízené šestky s železnou pravidelností proměnil husovický kapitán Petřík, skóre bylo stále vyrovnané. Zlom přišel až ve třetí části, ve které Spartak soupeře doslova převálcoval - 36:12! „Začala se projevovat naše výhoda častějšího střídání, hosté nestíhali reagovat na přechody na jejich polovinu rychlými přihrávkami,“ vysvětlil Mikulec. Střeleckou káru týmu táhli Kratěna s Dorazilem.
Oblastní přebor pokračuje dvoukolem za 14 dní, kdy Broďané jedou na Vysočinu, kde změří síly se Žďárem nad Sázavou a Jihlavou. „Cílem jsou dvě výhry,“ říká odhodlaně Mikulec. Body: J. Kratěna 23, Dorazil 19, Mikel 10, Šimčík 8, L. Kratěna 5, Rožek 5, Zálešák 5, R. Krejčiřík 4, J. Krejčiřík 4, Povolný 2. Poločas 34:33.

UH. BROD - Černovice 15:0 kont.

Souboj s posledními Černovicemi byl zrušen, kontumační vítězství si připsali Broďané. Soupeř totiž s největší pravděpodobností odstoupí ze soutěže.