Černého Petra rázně odmítly

Uherské Hradiště Sport 27 / 08 / 2015

Atletky Uh. Hradiště slaví záchranu

Atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště zažehnaly hrozbu sestupu z první ligy. Černého Petra odmítly na třineckém tartanu, kde při ligové derniéře obsadily páté místo, které jim patří i v konečném účtování. O největší porci bodů se postarala Lenka Brázdilová.
Sestupové bahno cítily kromě Slovácké ještě Hodonín, Olomouc a Břeclav. Atletky z Uherského Hradiště však brzy našly pevnou půdu pod nohama, o což se největší měrou postaral trojlístek Lenka Brázdilová, Vendula Kolářová, Kateřina Vávrová, který posbíral 73 ze 119 bodů. „Holky se tak v první lize udržely už třetí sezonu. Věřím, že silný tým zůstane pohromadě a zopakuje letošní skvělé výkony i příští rok. Smekám,“ nešetřil chválou Květoslav Tichavský, vedoucí týmu žen a předseda klubu.
Osmadvacet bodů ukořistila Lenka Brázdilová, která obsadila druhé místo v dálce (5,53 m) i trojskoku (11,68 m), páté v běhu na 100 metrů a byla členkou zlaté štafety na 4x100 metrů společně s Terezou Brázdilovou, Štěpánkou Kolářovou a Kateřinou Vávrovou. O čtyři body méně získala Vendula Kolářová, která vyhrála hod kladivem a ve zbylých vrhačských disciplínách obsadila páté místo v disku a sedmé v kouli.
Sprinterka Kateřina Vávrová přidala do sbírky 21 bodů, ale v Třinci se v nejoslnivější formě rozhodně nepředstavila. „Kačka ještě cítila nakumulovanou únavu ze soustředění v Nymburku, takže se musela spokojit s pro ni jen průměrnými časy na obou sprinterských tratích,“ uvedl Jaroslav Vlček, trenér sprintérské skupiny Vlčí smečka. Čas 12,40 s. Vávrové ve finále stačil jen na třetí místo, na dvojnásobné trati si o příčku polepšila (25,17 s.). Chuť si spravila při závěrečných štafetách, když štafetový kolík donesla do cíle jako první (50,21 s.).
Na medailové pozice ještě dosáhla mladičká překážkářka Kateřina Resslerová, když na čtvrtce doběhla na nečekaném třetím místě (69,07 s.). A stejné umístění přidala i Tereza Brázdilová v trojskoku za 11,41 metru.
Důležitými body přispěly k záchraně i Štěpánka Kolářová, Magda Kubíková, Aneta Fridrichová a Simona Sedláčková.