Černou sérii přeťal Horehleď

Uherské Hradiště Sport 01 / 11 / 2011

Sladký a spol. derby zvládli

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště ukončili černou šňůru čtyř porážek a připsali si do tabulky třetí vítězství v sezoně. Na jejich štítě skončil Vsetín, vedený exbrodským koučem Viktorem Hlobilem. O tříbodový úlovek se lví měrou postaral Horehleď, autor dvou gólů.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Vsetín 4:2
Sladký a spol. sice nebyli v derby favoritem, nicméně začali pěkně od podlahy a tlačili se před Hromadovu klec. Varování Mikeše však Valaši nevzali vážně a po zásluze byli potrestáni. V polovině osmé minuty propasíroval puk do sítě z těžkého úhlu Červenka. Vsetín odpověděl šancí za obranou zapomenutého Víteka, který však Henešovi pouze vyprášil betony. Jak se nakládá s tutovkami, předvedl na druhé straně Horehleď, který po přečíslení 3 na 2 z mezikruží propálil Hromadu a vyhnal jej na střídačku. Nerozchytaného Plška se snažil nachytat na hruškách Červenka, ale neuspěl. Na druhé straně se vyznamenal Heneš po šancích Sprušila s Vaňkem. Start do prostřední části měli domácí raketový, ve 23. minutě vybojoval Křemeček puk za brankou, nabil na modré číhajícímu Sakrajdovi, který nekompromisně zavěsil. Za stavu 3:0 domácí kapánek polevili v koncentraci, hrálo se nahoru dolů, ale brankáři se překonávali. Až v čase 39:16 si domácí nepohlídali Vítka, který nadvakrát protlačil puk za Henešova záda. Gól Valachy nakopl, po přestávce byli aktivnější a ve 49. minutě bleskurychle využili přesilovou hru za faul Křemečka. Za pět sekund byly síly na ledě srovnány, když se po vyhraném buly trefil Zúbek. Hostům narostla křídla, ale Krosčákovi byla brána malá a Vaněk blafák přetáhl. Trest přišel v 54. minutě, kdy do pásma vlétl rychlík Sakrajda, naservíroval puk jako na zlatém podnose Horehleďovi, který potvrdil střeleckou formu. Závěr už si domácí zkušeně pohlídali. Branky a asistence: 8. Červenka, 10. Horehleď (Křemeček, Šoula), 23. Sakrajda (Křemeček), 54. Horehleď (Sladký, Sakrajda). Třetiny 2:0, 1:1, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Štastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, J. Rapant - Horehleď, Sakrajda, Hrabec, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Sekerka, Šoula, Křemeček.