Černou sérii uťala pětka útočníků

Uherský Brod Sport 30 / 05 / 2018

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod po pěti zápasech bez vítězství (0-1-4, skóre 2:9) naplno zabrali u poslední Mohelnice a posílili své šance na záchranu. Po zúčtování druhé ligy je totiž jasné, že MSFL opustí tři nejslabší.
Mohelnice - UH. BROD 0:2
„Kdybychom nevyhráli, tak nemáme v lize co pohledávat. Ale určitě to nebyla žádná procházka růžovým sadem, soupeř už byl smířený s osudem, takže hrál v klidu a bez zábran. To my jsme byli podstatně nervóznější,“ komentoval zisk důležitých tří bodů Martin Onda, uherskobrodský trenér, který zariskoval a nominoval do základní jedenáctky hned pět ryzích útočníků. „Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát, nebylo na co čekat. A risk vyšel,“ pravil spokojeně Onda.
Jeho družina si vytvořila už v prvním poločase nespočet šancí, ale jak už se stalo v posledních týdnech zvykem, s proměňováním byli hráči na štíru. Tutovky měli na kopačkách Žůrek, Michalec, po standardních situacích R. David a Mančík trefil z pár kroků jen tyčku. Smůlu nakonec prolomil Žůrek, který otevřel skóre zápasu, když se nejlépe orientoval v trmě vrmě ve vápně. „Škoda, kdybychom vedli tři nula, byl klid,“ věděl Onda. Takhle se Broďné báli o výsledek skoro až do konce. Klid do jejich řad přinesla až 81. minuta, ve které po rychlém protiútoku a přesné přihrávce Sklenáře prostřelil brankáře Mančík. „Ještě nás ale v posledních třech kolech čeká boj. Kolik bodů postačí k záchraně? Devět určitě, ale uvidíme, budeme se rvát,“ burcuje lodivod ČSK. Branky: Žůrek, Mančík. Poločas 0:1.
UH. BROD: Nemrava - R. David, Vrága, M. David, Sklenář - Dolina, Šálek, Hruboš, Mančík (82. Nevařil) - Michalec (72. Holík), Žůrek (89. Pochylý).