Černou sérii uťali i bez psychologa

Staré Město Sport 11 / 12 / 2014

Sedmkrát a dost! Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město přetrhli černou sérii porážek na palubovkách soupeřů. V Hradci Králové sice ještě spolkli sedmou hořkou pilulku, ale v Chocni už učinili porážkám přítrž a teprve podruhé v sezoně dosáhli na tříbodový export.
Hradec Králové - St. Město 3:0
Až na dlouhodobě zraněného Špalka měl kouč Petr Karabec k dispozici kompletní kádr, včetně hostujících hráčů Zlína v čele s nahrávačem Truongem, který nastoupil v základní šestce. Staroměstští však úvod zaspali a rychle prohrávali o tři body. Domácí je přehrávali hlavně jistotou na servisu a nekompromisním útokem. Kment a spol. se trápili hlavně na příjmu a když přidali nedůrazné bloky i množství nevynucených chyb, první set ztratili. Druhý už byl vyrovnanější. Týmy spolehlivě ztrátovaly a do koncovky byl stav na vážkách. Za stavu 23:24 hosté nevyužili setbol a po dalších dvou chybách na příjmu i v útoku set ztratili. Zmařená koncovka se promítla do úvodu třetího dějství, ve kterém hosté ztráceli 0:7 a následně 5:14, takže nebylo co řešit. „Asi potřebujeme psychologa. Hrajeme zakřiknutě a porážíme se vlastními chybami,“ konstatoval zklamaný Karabec. Sety 18, 24, 18.
Houpačku připomínal úvod druhé sady. Hosté vedli 3:0, prohrávali 3:7 a znovu vedli 11:10. V závěru setu pak získali náskok 22:19 a dobrou obranou v poli i úspěšným útokem si vypracovali čtyři setboly (24:20). Ale proměnili až poslední. I poslední set byl protkán řadou zvratů v závislosti na úspěšnosti servisů obou týmů. Hosté ještě v koncovce ztráceli 20:21, ale po servisech Kmenta otočili a za stavu 24:22 měli první mečbol, který „proměnili“ útokem Chocně do autu. Sety -25, -23, -22. (ps)
Choceň - St. Město 0:3
Borci ze Širůchu získali v úvodu zápasu taktickým servisem Salavy vedení 5:2, ale jinak byl průběžně stav vyrovnaný až do koncovky. Domácí v ní měli dva setboly (24:23 a 25:24), ale soupeř je dobrou obranou na síti odvrátil a vzápětí po chybě choceňských smečařů hned první získaný setbol proměnili. Houpačku připomínal úvod druhé sady. Hosté vedli 3:0, prohrávali 3:7 a znovu vedli 11:10. V závěru setu pak získali náskok 22:19 a dobrou obranou v poli i úspěšnému útoku si vypracovali čtyři setboly (24:20). Ale proměnili až poslední. I poslední set byl protkán řadou zvratů v závislosti na úspěšnosti servisů obou týmů. Hosté ještě v koncovce ztráceli 20:21, ale po servisech Kmenta otočili a za stavu 24:22 měli první mečbol, který „proměnili“ útokem Chocně do autu. Sety -25, -23, -22.