Černý start do roku 2012…

Uherské Hradiště Sport 11 / 01 / 2012

Hokejisté Uherského Hradiště boj o play-off nezvládají

Šance druholigových hokejistů HC Uh. Hradiště na postup do play-off je znovu o něco menší. Šťastnému a spol. totiž vůbec nevyšel start do roku 2012, když si na konto připsali dvě porážky. A hlavně ta sobotní v Novém Jičíně je v konečném účtování zřejmě bude setsakramentsky mrzet...

Uh. Hradiště - Havířov 2:3
Hradišťští měli raketový start, když se obranou soupeře proháčkoval Sakrajda a ranou pod víko přesně po čtyřiceti sekundách zastavil časomíru. Jenže domácí psychické výhody nevyužili k navýšení náskoku a naopak na začátku páté minuty bylo srovnáno, když se mezi kruhy uvolnil Rimmel a střelou zápěstím zamířil nad levý Kůdelův beton. Severomoravané pak měli dvakrát výhodu přesilovky, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Domácí přežité oslabení nakoplo, jenže sólo Michala Rapanta zneškodnil gólman Vrba, který si poradil i s dorážkou Červenky. A hosté přežili i následují oslabení, ve kterém však měli z pekla štěstí, po ráně Vodáka ani Vrba nevěděl, jak puk chytl. A tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. Havířovští dvěma góly potrestali hrubky domácí obrany a vydláždili si cestičku ke třem bodům. Druhá třetina byla ze strany domácích jen odvarem první a mohou jen děkovat brankáři Hynku Kůdelovi, že po druhé siréně neprohrávali třeba 1:6! Strážce hradišťské svatyně se vytáhl hlavně proti tutovce Najdeka a Sztefeka, kteří už pomalu zvedali ruce nad hlavu... A když Zientek Kůdelu překonal, jeho ránu zastavila tyčka.
Do poslední dvacetiminutovky Sakrajdovi boys působili jako pokropeni živou vodou a pro změnu se měl co otáčet brankář Vrba. Sakrajda se Sladkým jeho kouzlo ještě nezlomili, ale ve 48. minutě ujel ve vlastním oslabení Matějka a našel skulinku mezi Vrbovými betony. Kontaktní gól nalil novou krev do žil domácích, jenže Křemeček ani Sakrajda dvě trojky na světelné tabuli nevyčarovali. V 58. minutě pak došlo k málovídané situaci, po ostrém zákroku na domácího beka Kříže nevydrželo plexisklo a rozbilo se. A jelikož náhradní domácí rolbaři neměli, díru na zbylé dvě minuty zacelil hostující náhradní brankář Lukáš Daneček... (viz foto)
Kouč Petr Sakrajda ještě zkusil power play, ale bez efektu. Vyrovnání těsně před koncem odmítl Červenka. Branky a asistence: 1. Sakrajda (Kříž), 48. Matějka, vyloučení 7:5, bez využití, oslabení 1:0. Třetiny 1:3, 0:0, 1:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Rozhon, Jedlička, Sladký, J. Rapant,  Krystýnek - Horehleď, Sakrajda, Červenka - Matějka, M. Rapant, Antonovič - Kříž, Křemeček, Sekerka, M. Rapant.

Nový Jičín - Uh. Hradiště 3:1
Přímý souboj o přiblížení se k branám play-off hokejisté Uh. Hradiště nezvládli, z Nového Jičína se vrátili bez bodu a v tabulce klesli už na předposlední příčku. Na osmý Frýdek-Místek už ztrácejí šest bodů!
Severomoravané byli od začátku aktivnější, brankáře Kůdelu zasypali sprškou střel a gól doslova visel na vlásku. Když ale hosté úvodní tlak soupeře přežili, stále častěji vystrkovali drápky.
Nejnebezpečnější byl jako vždy Sakrajda, který domácím bekům několikrát zamotal hlavu, ale na gólmana Chvostka nevyzrál. A tak se prosadili domácí, kteří potrestali nedovolený zákrok Horehledě. Po vyšachování hostující obrany se trefil do odkryté klece Toman.
Borci od řeky Moravy srovnali krok po 67 sekundách druhé třetiny, když Červenka střelou z otočky překvapil Chvostka, který střelu neudržel v lapačce, a puk se dokutálel až do brány. A hosté měli šanci na úplnou otočku, jenže v polovině zápasu nevyužili skoro dvě minuty trvající přesilovku 5 na 3. Za zmínku stojí jen střela Šťastného, kterou brankář Chvostek „vyhlavičkoval“... A tak znovu čaroval Kůdela, který si svůj nejúžasnější zákrok schoval na 39. minutu, kdy ležící na ledě ještě stihl máchnout lapačkou a chytit do odkryté klece letící puk z hole Macháčka.
O osudu zápasu nakonec rozhodla až 56. minuta, když fantastického Kůdelu překonal Brynecký. Hosté sice ještě nesložili zbraně, zaveleli k závěrečnému náporu, který podpořili i power play, ale 41 sekund před koncem pečetil jejich osud střelou do prázdné brány Brynecký. Branka a asistence: 22. Červenka (M. Rapant), vyloučení 5:4, využití 1:0. Třetiny 1:0, 0:1, 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Krystýnek, Matula, Sladký, Jedlička, J. Rapant - Kříž, Horehleď, Sakrajda - Sekerka, Červenka, Matějka - M. Rapant, Křemeček.