Černý týden: Pohárová konečná a první prohra v lize

Slovácko Sport 07 / 10 / 2011

Přesně podle papírových předpokladů skončilo utkání třetího kola Českého poháru házenkářek mezi Kunovicemi a Veselím nad Moravou, úřadujícím mistrem republiky. O výsledku bylo rozhodnuto už do přestávky, Veselanky šly totiž do kabin s třináctibrankovým náskokem...
Kunovice - Veselí 18:33 (7:20)
Kunovjanky měly raketový start a v první minutě šly do vedení 2:0.  O jedenáct minut později už svítil na tabuli stav 3:10 a zápas nabral očekávaný scénář, a to i přesto, že trenér Veselí klíčové hráčky šetřil na sobotní utkání evropského poháru (Flekovou, Kočí, Drotárovou, Černou a Tomečkovou).  Po změně stran se hra opticky vyrovnala, neboť do hry naskočila kompletní lavička Veselí. V domácím dresu držela střelecký prapor především Horáková, na druhé straně se dařilo zejména rychlým křídlům Jandáskové, Jagošové a Chmelařové.
KUNOVICE: Pavlíčková M., Rajnohová, Polášková - Hrabalová, Nožičková, Sklenářová 4, Horáková 7, Kosinková 1, Omelková, Křeháčková 2, Kudrová, Štěrbová 2, Pavlíčková K. 1.
VESELÍ: Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 4, Drotárová, Chmelařová 5, Fleková, Kočí, Súkenníková 3, Nevařilová 1, Tomečková, Kratochvílová 1, Jandásková 7, Vinklárková 6, Jagošová 6.

Nováček prvoligové scény padl. Házenkářky Kunovic utrpěly první porážku v Liberci, kde se pod výsledek podepsalo hned několik negativních faktorů. „Vaz nám zlomily nevyužité šance, technické chyby a v neposlední řadě i rozhodčí,“ shrnula v kostce Jarmila Štěrbová, kapitánka kunovické lodi.
Liberec - Kunovice 29:28 (14:15)
Kunovjanky měly start z říše snů, pod Ještědem si postupně vypracovaly až pětibrankový náskok, ale jako by se zalekly vítězství a začaly kupit technické chyby... „A hlavně jsme zahazovaly stoprocentní šance. Brankářku jsme neskutečně trefovaly a udělaly z ní hvězdu,“ posteskla si Štěrbová, která by spálené tutovky nespočítala ani na prstech obou ruk..
A tak není divu, že Severočešky krůček po krůčku ukrajovaly z manka, až si zhruba deset minut před koncem vytvořily tříbrankový náskok. „V závěru jsme se ještě snažily vydolovat aspoň bodík za remízu, ale už nám nebyla dopřána ani rozhodčími. Ale jen na ně se nechci vymlouvat. Kdybychom proměnili jen polovinu z jasných šancí, radujeme se z třetího vítězství,“ ví moc dobře Štěrbová.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Polášková, Omelková - Štěrbová 5, Sklenářová 7/4, Hrabalová 2, Kosinková 4, Horáková 4, Křeháčková 5, Beranová 1, K. Pavlíčková.

autor: ceh, zde