Černý týden – v zimní lize končí už ve skupině

Brno Sport 19 / 01 / 2010

Hráči Slovácka nezvládli středeční svojzápas s Olomoucí a Zlínem a dvakrát prohráli

Tři zápasy Tipsport ligy byly nakonec odehrány ve dvou dnech, protože počasí minulý týden narušilo program, a ve středu tak Slovácko muselo odehrát dvě utkání během čtyř hodin. I to ovlivnilo Mazurovu taktiku, a slovácký trenér proto rozdělil mužstvo na dvě poloviny, z nichž každá odehrála jedno utkání.
V prvním utkání, které mělo výkop ve středu už hodinu po poledni, narazilo Slovácko na olomouckou Sigmu. Hanáci do základní sestavy nasadili hned několik mladíků, na výkonu to ale příliš znát nebylo. Ani Slovácko nenastoupilo ve standardním složení a několika fanouškům, kteří do Ivanovic dorazili, se představila mimo jiné i první dvojice testovaných makedonských hráčů - Veljanovski, Nestoroski. A hlavně druhý jmenovaný, hrající na pozici levého křídla, ukázal, že by mohl být platnou posilou, když předvedl něco ze své techniky a při svém debutu dokázal dokonce skórovat.
To už Slovácko prohrávalo 1:0, protože nedokázalo zastavit jednu z olomouckých standardních situací zakončenou Hubníkem. Nestoroski těžil ze spolupráce s další novou akvizicí, Andrejem Heskem, který po zaváhání Škerleho místo zakončení nesobecky volil přihrávku.
Remíza ale netrvala dlouho, protože Olomouckým vrátil vedení Petr. Slovácko mohlo srovnat, ale Lukáši Zelenkovi a jeho střele stála v cestě tyč. A protože staré otřepané „nedáš, dostaneš“ platí, bylo Slovácko ztrestáno o chvíli později znovu Petrem. Olomouc si tak připsala druhou výhru v zimní lize (v prvním dnešním zápase porazila Sigma domácí Brno 1:0 brankou Kaščáka - pozn. red.).
Po zápase i trenér Slovácka Josef Mazura uznal, že Olomouc tahala v zápase za delší konec. „Sigma měla lepší pohyb, byla aktivnější a hrála lépe kombinačně. Na druhou stranu je ale škoda, že jsme neproměnili další šance, které jsme si vypracovali. Bohužel jsme inkasovali branky po našich hrubých chybách, litoval Mazura.

Olomouc - Slovácko 3:1 (1:0)
Branky: 45. Hubník, 60. a 80. Petr - 58. Nestoroski.
Rozhodčí: Zelinka.

Olomouc: Bárta - Nuc, Dreksa, Škerle, Machalický - Navrátil, Rossi (83. Koutný), Hořava (37. Šultes), Vašíček (71. Ulma) - M. Hubník (55. Maroši), Petr (86. Nekuda). Trenér: Psotka.
Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Veljanovski, Urbánek - Fujerik (71. Hlúpik), Zelenka, Abrahám, Nestoroski (86. Jeleček) - Hesek, Švancara. Trenér: Mazura.

Jen chvíli po skončení zápasu s Olomoucí čekal hráče další duel. Tentokráte bylo na řadě odložené regionální derby proti Zlínu. Podle očekávání se k zápasu postavila úplně jiná jedenáctka. V ní se mimo mladíky Nulíčka s Daníčkem objevilo i zbývající duo Makedonců - stoper Stepanovski a útočník Kleckarovski.
Slovácko začalo zápas výtečně. Nejprve naběhl na levou stranu Nulíček a jeho skákající centr uklidil do branky tvrdou ranou do protipohybu brankáře Valenta. O tři minuty později už to bylo 2:0. To propadl míč v šestnáctce k Ondřejkovi, o kterého obrana Zlína nejevila chvíli zájem, a slovácký štírek přes ležícího gólmana snadno skóroval.
Po poločase ale hráči Slovácka přenechali iniciativu soupeři a to se jim zle vymstilo.
Neuběhlo ani pět minut druhé půle a obrana Slovácka nedokázala zastavit míč směřující na  Lukaštíka, který hlavou snížil na 1:2. Slovácko branka viditelně poznamenala a hosté pookřáli. Zvýšili obrátky, byli aktivnější a za dalších deset minut už bylo srovnáno. To Vozábalem zahrávaný přímý kop skončil na břevně, dorážku však po Zbožínkově přiťuknutí zvládl Bača.
Když už spěl duel k zasloužené remíze, ševci udeřili potřetí. Obrana uherskohradišťského celku sice ještě dokázala v poslední minutě odvrátit zlínský roh, míč se však vrátil do pokutového území Slovácka, kde prokázal pohotovost i patřičný přehled na zadní tyči číhající kapitán Ivo Zbožínek.
Slovácku nevyšel po prohře s Olomoucí ani reparát s druholigovým Zlínem, kterému podlehlo 2:3.  „První poločas byl z naší strany velice dobrý. Ve druhém jsme ale odpadli a po vystřídáních ztratili i herní rytmus. Dostali jsme laciné góly. Noví hráči mě nepřesvědčili, uvedl kouč Slovácka Mazura.

Slovácko - Zlín 2:3 (2:0)
Branky: 13. Valenta, 16. Ondřejka - 49. Lukaštík, 59. Bača, 90. Zbožínek. Rozhodčí: Mikel.
Slovácko: Vašek - Daníček, Stepanovski, Formánek, Kubáň - Ondřejka (86. Chmelíček), Gonda (81. Polák), Valenta, Cleber (74. Jeleček) - Nulíček, Kleckarovski (76. Hlúpik). Trenér: Mazura.
Zlín: Kořínek - Malcharek, Zbožínek, Kroča, Pazdera – Šmahaj, Abraham (74. Elšík), Vozábal. Lukaštík (65. Konečník) - Kroupa (65. Bačík), Bača. Trenér: Minář.