Česká liga je pro mě výzvou

Česká liga je pro mě výzvou
Foto: 1.FC Slovácko  /  K Marco Kvasinovi se jako nováček kádru 1.FC Slovácko přidal zkušený Petrik Blahút.
Uherské Hradiště Sport 09 / 02 / 2024

Na podzim byl jedním z pilířů slovenské Podbrezové. Dnes bojuje šestadvacetiletý Patrik Blahút o místo v základní sestavě pro jarní premiéru s Pardubicemi a také o trvalou smlouvu. Zatím totiž přichází ze slovenské Podbrezové na půlroční hostování s následnou opcí.

K fotbalu mě přivedl otec, ale i kamarádi. V naší vesnici nás bylo stejně starých kluků hodně, a tak jsme fotbal hráli každou možnou chvíli. První zápas jsem odehrál ve třetí lize proti Krásnu nad Kysucou. První prvoligový byl za Podbrezovou doma proti Slovanu Bratislava. Sice jsme prohráli 1:3, ale stadion byl vyprodaný a pro mě to byl krásný zážitek. V paměti mám uložený také podzimní zápas v Trenčíně. Všude ležel sníh a moc o fotbale to nebylo. Vyhráli jsme ale 2:1 a já jsem dával gól.

Jak se zrodil váš příchod na Slovácko?

Všechno se seběhlo hrozně rychle. Ve čtvrtek jsem dostal nějaké první informace a v neděli jsem byl už v Turecku se Slováckem na soustředění. 

Slovácko je podobný klub jako Podbrezová. Co jste o něm věděl, když jste se s ním setkal v Turecku na soustředění?

Slovácko je také rodinný klub. Věděl jsem, že je tady skvělá parta a v klubu pracují výborní lidé. Moc jsem se sem těšil. 

A jaké první dojmy jste si vzal z kabiny?

Jenom ty nejlepší. Kluci v kabině jsou hrozně fajn a jsou mně nápomocní ve všem. Já se jim to budu snažit vrátit v tréninku a hlavně v zápasech. 

Měl jste možnost si prohlédnout i město?

Ano. Sice velmi rychle, ale stihl jsem to. Měl jsme čas si sednout i na kávu v jedné příjemné kavárně. Už když jsem se do Uherského Hradiště chystal, tak jsem si prohlížel některé fotky, takže z nich vím, že město je moc pěkné a pěkné je i jeho okolí.

Jaký cíl si dáváte do jarní části české ligy?

V první řadě zabojovat o místo v základní sestavě. Uvědomuji si, do jakého klubu jsem přišel a že dostat se do sestavy nebude lehké. Je to ale velká výzva a já pro ni udělám všechno.  

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist